1 мільярд 600 мільйонів гривень — саме таку суму виділили на допомогу фізособам-підприємцям І і ІІ груп платників єдиного податку. Більшість із них — підприємці, які працюють у сфері послуг і змушені зупинити роботу на період карантину. Зареєструватися для отримання допомоги можна «онлайн», не виходячи з дому, зазначає секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.
— Усі підприємці, які підпадають під цю категорію, зможуть отримати виплати (для дітей віком до 6 років — 1 779 гривень; від 6-ти до 10 років — 2 218 гривень). Для цього потрібно в електронному вигляді зареєструвати відповідну заяву на порталі допомоги підприємцям. Також можна надіслати документи до управління соцзахисту населення в своєму районі поштою або скористатися для реєстрації додактом «ДІЯ», — зауважує Олександр Шамота.
За словами секретаря міськ-ради, такі виплати передбачені за весь період карантину та протягом місяця після його закінчення.
— Крім того, ми плануємо перерахувати ставки податків для підприємців Полтави — єдиний податок для підприємців І групи, а це переважно працівники ринків, становитиме 0%, а для підприємців ІІ групи його знижено з 20% до 10%, — додає Олександр Шамота. — Більше того, усі підприємці І групи оподаткування можуть додатково звернутися до податкової інспекції та оформити собі податкові канікули на період вимушеного простою.
Олександр Шамота зауважив, що для працівників ринків на період карантину знято плату за користування місцем, так зване «містове», а вже з цього тижня більшість підприємців Полтави змогли відновити роботу.
У своєму дописі на «Телеграм»-каналі секретар міськради резумював, що вважає карантин дієвим засобом захисту полтавців.
— Чи був карантин безрезультатним? Ні і ще раз ні! Завдяки вчасно вжитим заходам нині Полтава в лідерах щодо позитивної динаміки як інфікування на COVID-19, так і в лікуванні та смертності (у місті станом на 6 травня жодного померлого). Чи було б це можливо без карантину? Досвід усього світу й окремих українських міст, що не встигли вчасно вжити заходів, показує: ні! Водночас ми розуміємо, що безкінечно тримати бізнес удома не можна. Це загрожує спочатку банкрутством підприємців, а потім і ударом по бюджету міста, а отже, і по соціальних програмах, інфраструктурних проектах тощо, — ідеться в повідомленні.
Відтак, згідно із планом виходу з карантину, з 11 травня більшість підприємців уже відновили роботу, зокрема почали працювати:
— заклади оптової та роздрібної торгівлі непродовольчими товарами;
— перукарні та салони краси;
— сервісні центри з ремонту побутової техніки;
— салони мобільного зв’язку;
— стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо;
— заклади громадського харчування в режимі «на виніс» та літні майданчики кафе й ресторанів.
Паралельно секретар Полтавської міської ради звернувся до народних депутатів та Прем’єр-міністра з проханням розширити перелік підприємців, які мають змогу отримати допомогу на дітей.
— Діти старше 11 років також хочуть їсти. Хочуть їсти і діти продавців, реалізаторів та інших працівників, які оформлені як ФОП ІІ групи і також платять податки, — прокоментував своє звернення Олександр Шамота. — Звернувся з пропозицією внести зміни до бюджету й розширити перелік ФОПів та їхніх працівників, які мають право на допомогу з догляду за дітьми на період карантину, адже виникає соціальний розрив між підприємцями, які мають дітей до 10 років, та ФОПами з дітьми від 10-ти до 18 років, які аналогічно не мають джерел доходу. Підтримки та допомоги в карантинний час також потребують наймані працівники ФОПів ІІ групи оподаткування, які мають дітей і перебувають на вимушеному карантині (вимушене безробіття).
Додати новий коментар