У понеділок, 27 квітня, у ме-жах всеукраїнської акції протесту приватні підприємці, які працюють на ринках Полтави, на кількох десятках автомобілів провели автопробіг, зробивши кілька кіл у центрі міста та вручивши свої вимоги представникам влади. «Ми проти подвійних стандартів! Ми за відкриття ринків! Досить убивати малий бізнес!» — такими були лозунги протестувальників. Торговці вважають несправедливою ситуацію, за якої закриті приміщення магазинів продовжують працювати, а ринки на відкритому просторі, де вірус передається не так легко, — ні. Вони скаржаться на порушення їхніх прав і водночас висловлюють побоювання, що внаслідок простою врешті-решт можуть збанкрутувати. Окрім усього, представники малого та середнього бізнесу висунули вимоги звільнити підприємства, які постраждали внаслідок обмежувальних дій влади, від оподаткування на той період, коли вони не працювали, знизити податкове навантаження на фонд оплати праці тощо. При цьому вони зазначили, що в разі відкриття ринків зобов’язуються дотримуватися чітких заходів безпеки, насамперед соціальної дистанції, також обіцяють забезпечити всіх своїх працівників засобами індивідуального захисту й проводити дезінфекцію торговельних місць.
Тим часом своє ставлення до акції протесту висловив на своєму «Telegram»-каналі секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. «Приходили протестувати працівники ринків. Не самі — під проводом окремих політиканів. Хтось намагається внести смуту в життя міста. Та ми працюємо далі. Зауважу, ми постійно думаємо над тим, як зробити карантин максимально безболісним для всіх по-лтавців і підприємців зокрема», — зазначив він. Також Олександр Шамота закликав власників приватних ринків скасувати плату за користування місцем на них на період карантину — задля цього, мовляв, із тих зняли податок на нерухоме майно та плату за оренду землі. Іще він додав, що місцева влада працює з податковою інспекцію, аби запровадити податкові канікули для підприємців І групи та окремих представників бізнесу ІІ групи.
«В Україні почала діяти «ойлайн»-платформа «Відкритий ринок», де кожен підприємець може безкоштовно зареєструватися і представити свій асортимент товарів для продажу через доставку. Відтак зібрати замовлення й налагодити логістику зараз однозначно вигідніше, аніж підтримувати «фейкові» мітинги окремих політичних сил. Тим паче, що, про-
явивши певну гнучкість, підприємці зможуть отримати додаткові шляхи збуту продукції, а отже, і заробітку в майбутньому. Світ не стоїть на місці», — підсумував Олександр Шамота, нагадавши про кримінальну відповідальність за заклики зносити паркани й виходити на роботу.
«У понеділок в Полтавській обл-держадміністрації говорили про діяльність ринків та кіосків, про підтримку малого та середнього бізнесу. Ми запропонували різні варіанти, за яких малий бізнес міг би заробляти кошти та годувати свої родини, — повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» голова ГО «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань, заодно виставивши й фотознімок, який зафіксував момент його спілкування з керівником області Олегом Синєгубовим та першим заступником Дмитром Луніним. — Нас вислухали. Сподіваємося, що врешті-решт дійдемо до спільного рішення».
Тим часом Президент України Володимир Зеленський, очевидно, реагуючи на хвилю протестів торговців, що прокотилася багатьма містами, дав доручення Кабінету Міністрів вирішити питання відкриття ринків, наголосивши, що треба вчитися жити й працювати в нових умовах. Як стало відомо, уряд розгляне це питання на своєму засіданні в середу, 29 квітня. Відтак існує ймовірність відкриття ринків уже до кінця тижня.
Ганна ЯРОШЕНКО
Додати новий коментар