«Серпантин» на вулиці Монастирській нарешті став безпечнішим

Господарський підхід змінює багаторічну байдужість (селище Червоний Шлях).
 

У Полтаві залишилося чимало «темних зон», де споконвіку не було освітлення. Відповідно, жителі зазнавали незручностей та були в небезпеці. Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» системно розв’язує проблему, за яку ніхто не брався протягом останнього десятиріччя.

Планове освітлення Полтави почалося минулого року з ініціативи члена «Рідного міста» — заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка. Завдяки роботі комунальників уперше за весь час забудови темрява зникла в кількатисячному мікрорайоні Огнівка, на «перешийку» вулиці Марії Башкирцевої в частині селища Яр. 

Серед найпоказовіших прикладів уже цього року — так званий «серпантин» вулиці Монастирської, що веде до селища Червоний Шлях. На цьому відрізку світла ніколи не було, але потреба в ньому відчувалася давно, дуже сильно й усіма.

— Ця ділянка завжди відзначалася високим рівнем небезпеки, — зазначає Олексій Чепурко. — Щороку там траплялися десятки аварій, великою мірою саме через відсутність освітлення. На такій проблемній дорозі водієві було важко зосередитися, а пішоходові — уникнути очевидних загроз. Тим паче, що тут розташована ще й школа № 12, до якої постійно ходять діти. Я сам батько, тож можу уявити, як за них, особливо взимку, коли рано темніє, хвилювалися рідні. Тому ми вперше в історії вирішили зробити цю ділянку цивілізованою.

Однак виконати задумане виявилося непросто. У цьому комунальники переконалися, коли виїхали безпосередньо на місце. Детальний аналіз території показав, що під землею багато комунікацій Укртелекому, «Полтававодоканалу», «Полтаваобленерго», «Полтавагазу». Труби знаходилися під високим тиском, тому випадкове пошкодження обернулося б непередбачуваними наслідками для жителів, які могли б опинитися без світла, води й газу.

Зважаючи на це, ще один член команди «Рідне місто» — керівник КП «Міськсвітло» Роман Кикоть — поділив роботи на 4 послідовні етапи. По-перше, на вулицю Монастирську викликали всі вищезгадані постачальні служби, щоб узгодити місця фундаменту для майбутніх опор і не пошкодити підземних мереж. По-друге, вручну викопали ями для заливання фундаменту опор, забетонували їх і дали повністю висохнути протягом десяти днів. По-третє, встановили на «серпантині» опори, змонтували кабельні лінії та світильники. По-четверте, від щойно змонтованої лінії підключили світильники вздовж пішохідної доріжки до школи. Усього комунальники встановили 12 опор, на яких тепер горять 15 світильників. Дорога й пішохідний перехід нарешті стали безпечними.

Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:

— Полтавці повинні бути впевненими, що на всій території міста їм нічого не загрожує. Тому, незалежно від технічних складнощів, комунальники мають постійно робити Полтаву комфортнішою й безпечнішою. Для мене та й для кожної думаючої людини зрозуміло, що руїну, в якій наше місто опинилося останніми роками, можна подолати лише послідовним господарським підходом.

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 4 | Коментарів: 0


Додати новий коментар