У Полтаві навіть Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Іван Мазепа й Маруся Чурай наділи маски

До реалізації задуму залучили працівників аварійно-рятувальної частини.
 
«Надзвичайники» забиралися на пам’ятники  з допомогою трьохколінної пожежної драбини.
 

«Навіть пам’ятник  у масці, а ти — ні» — такий «меседж» хотіла донести до містян Полтавська волонтерська група «Захист врядує», яка, щоб  привернути увагу населення до важливості індивідуального захисту, започаткувала флешмоб «Надінь маску». Аби надіти захисні маски на  пам’ятники Тарасу Шевченку, Миколі Гоголю, Івану Мазепі, Марусі Чурай тощо, волонтери змушені були звернутися по допомогу до «надзвичайників». 

— Вони почали втілювати в життя свою ідею самі, проте, оскільки більшість пам’ятників у Полтаві достатньо високі, їм знадобилася наша допомога, — розповіла речниця Головного управління ДСНС України в Полтавській області Світлана Рибалко. — Нам ця ідея видалася цікавою: у двобої з небезпечним китайським вірусом, як-то кажуть, усі засоби добрі. І якщо ми в такий спосіб можемо звернутися до людей і закликати їх вкрай серйозно поставитися до нової загрози, то чому б і ні? У підсумку до реалізації задуму були залучені троє працівників аварійно-рятувальної частини.

За допомогою трьохколінної пожежної драбини, розрахованої на 10-метрову висоту, чоловіки акуратно забиралися на пам’ятники, буквально на кілька хвилин надягали захисні маски на моральних авторитетів України минулих століть, чиї образи втілені у бронзі та залізобетоні, й після того, як волонтери зафіксували це на відео, одразу ж їх знімали. За словами Світлани Рибалко, для рятувальників то була звична робота, адже в екстремальній ситуації вони, бува, піднімаються й на 10-й поверх будинку. Втім, на один із пам’ятників — Іванові Котляревському — «ДСНСники» не ризикнули залізти. По-перше, це було небезпечно для них самих (не дай Бог, хтось із них іще впав би), а по-друге, боялися випадково пошкодити монумент. Тому, об’єктивно оцінивши обстановку, рятувальники вирішили, що не варто й пробувати.

 — Відверто кажучи, трішки шкодую, що не запросили  представників засобів масової інформації, аби висвітлити цю добру справу більш широко, — зізнається Світлана Рибалко. — Але нині така ситуація, що ліпше перестрахуватися й не створювати великого скупчення людей, аби зайвий раз нікого не наражати на небезпеку.

Ганна ЯРОШЕНКО

«Вечірня Полтава»

Фото прес-служби ГУ ДСНС України в Полтавській області

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 0


Додати новий коментар