Полтавські підприємці планують зібрати мільйон гривень на боротьбу з коронавірусом

 

Таке число озвучив лідер команди «Рідне місто» Олександр Удовіченко, зізнавшись, що взагалі-то не хотів називати ніяких сум. 

— Це вже ви мене «розкололи». А загалом, щоб ви розуміли, ми зібралися тут не для того, аби кожен сказав, яку суму він виділить, і в такий спосіб «пропіарився», — зазначив він.

Підприємці, серед яких ми помітили Євгена Ніколаєнка, Євгена Диканя, Катерину Бабіч, Сергія Веренкіотова, Руслана Калініна, Дениса Бандюкова та інших, а також представники міської влади зібралися у вівторок прямо на вході до парку «Перемога», аби обговорити, яким чином з огляду на те, що випадки захворювання на коронавірусну інфекцію вже зафіксовані і в Україні, можуть допомогти медичним закладам Полтави постати у всеозброєнні перед новою загрозою. 

— Члени нашої команди запросили на цю зустріч підприємців. Усі ми повинні об’єднатися й у міру можливостей допомогти медичним закладам міста, — наголосив Олександр Удовіченко. — Маємо перелік найнеобхідніших речей, яких конче потребують сьогодні наші лікарні. Аналізуючи ситуацію, ми дійшли висновку, що  централізовані схеми закупівлі таких речей або взагалі не працюють, або ж є неефективними, непрозорими тощо. Тому ми закликаємо підприємців долучитися до нашої ініціативи й допомогти місту, конкретним лікарням. Представники ж міської влади, зокрема департаменту економіки й інвестицій, а також департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку виступлять координаторами.

— У нас є охочі допомогти. Тож завдання департаменту економіки й ради підприємців — визначити можливості кожного, а завдання департаменту охорони здоров’я — знайти постачальників. А тоді все відпрацюємо таким чином: один підприємець самостійно закупить маски, другий — респіратори, третій — медикаменти і так далі, — конкретизував  заступник міського голови Олексій Чепурко.

Втім, засновник групи компаній «Явір-2000» Євген Лихожон уже самотужки організував благодійну допомогу медичним закладам, не чекаючи цієї ініціативи, тож тепер поділився напрацьованим досвідом. 

— Зрозуміло, що бізнес не може лишатися осторонь проблем, що насуваються й на нашу країну, — зауважив він. — Потрібно розуміти, що нині допомога кожного з нас може врятувати людські життя. Що нам вдалося зробити? Я звернувся до своїх партнерів у Китаї з проханням зв’язати мене з медичним центром, який керував боротьбою з епідемією. Вони жваво відгукнулися. У результаті мене проконсультували, що насамперед нам буде необхідна достатня кількість тест-систем, а коли настане пік захворюваності, можуть врятувати апарати штучного дихання.

На сьогодні, вийшовши на китайську державну компанію, Євген Лихожон уже закупив 10 тисяч тест-систем, які збирається передати медичним закладам. А також спільно з компанією «Аврора» бізнесмен уклав договір на поставку 10 апаратів штучного дихання, які виготовлені в Китаї, але мають європейський сертифікат якості, до того ж уже врятували багато життів. До речі, як стверджує Євген Лихожон, найбільш «наворочена» модель у Китаї втричі дешевша, ніж в Україні. А строк поставки — усього два тижні. 

— Таким чином, я вирішив не підгодовувати так званих благодійних фондів, які зараз намагаються заробити на людському горі, а купити обладнання з перших рук, — підсумував підприємець. — І вже найближчим часом 10 апаратів штучного дихання будуть передані полтавським лікарням.

Ганна ЯРОШЕНКО

Фото автора

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 20 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Znfezo.

generic rocaltrol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">purchase rocaltrol online cheap</a> calcitriol pills