Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» допомагає Полтаві протистояти пандемії

Максимально убезпечити полтавців від масштабного наступу коронавірусу — таке завдання перед членами команди поставив лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко. Конкретні дії на всіх напрямках розпочалися згідно з чітким планом і триватимуть стільки, скільки буде потрібно

Дезінфекція салонів тролейбусів зменшує вірогідність підхопити вірус.
 
Дезінфекція ринку «Південний» убезпечила жителів від безлічі проблем.
 

Полтавська медицина працює в посиленому режимі

Олександр Удовіченко визначив дві основні складові системної роботи — це завчасна підготовка медичних закладів та обмеження можливості поширення вірусу. 

Передусім команда «Рідне місто» організувала роботу первинної ланки медицини без вихідних. Кожен полтавець із пі-дозрою на небезпечну хворобу не залишиться без уваги й необхідної допомоги. Розуміючи, що медичні працівники на своїх плечах виносять найбільший тягар епідемії, представниця «Рідного міста» — профільна заступниця міського голови Світлана Нестуля — виступила з ініціативою щодо їхнього додаткового матеріального заохочення. 

При департаменті охорони здоров’я та соціального розвитку відкрито «гарячу лінію». Полтавці можуть оперативно проконсультуватися із сімейним лікарем за телефоном: (050) 505-29-59. Це допоможе підтвердити чи спростувати інфікування й отримати за потреби медичну допомогу.

Команда «Рідне місто» діє в тісній співпраці з обласними медиками. І це обгрунтовано, адже основна інституція, визначена для ізоляції й надання медичної допомоги, — обласна клінічна інфекційна лікарня. Її готовність перевірено, серед усіх причетних служб проведено відповідні навчання. Відпрацьовано алгоритм перепрофілювання ліжкового фонду для надання допомоги. За потреби інфікованих розміщуватимуть в інших підготовлених медзакладах. 

Але, звичайно, за такого масштабного наступу вірусу без складнощів не обходиться. Їх намагаються долати швидко й ефективно, адже дорога кожна хвилина й кожна можливість урятувати людські життя. Саме тому член «Рідного міста» — заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко — наполіг на негайному скликанні позачергової сесії міської ради:

— Зважаючи на ситуацію, потрібно першочергово виділити додаткові кошти департаменту охорони здоров’я на придбання апаратів штучної вентиляції легень та інших необхідних медикаментів. Сума становитиме приблизно 15 мільйонів гривень. Так, є проблеми з постачальниками, але якщо ми скоротимо процедури закупівлі, то зможемо придбати. Думаю, усі фракції відкинуть політичні амбіції, зберуться й приймуть це життєво важливе для тисяч полтавців рішення. 

Не завозити і не перевозити інфекції

Із чого починається епідемія? З того, що вірус завозять на певну територію приїжджі з епіцентру розповсюдження. Щоб цього уникнути, на залізничних та автовокзалах Полтави працюють мобільні групи в складі медиків і правоохоронців. Вони перевіряють температуру пасажирів міжнародних і міжобласних рейсів цифровими безконтактними термометрами. Якщо виявлять ознаки ГРВІ, то людину візьмуть на облік і відвезуть додому для самоізоляції.

Громадський транспорт, який рухається Полтавою, теж може посилено сприяти розповсюдженню інфекцій. Тому Олексій Чепурко ініціював превентивні заходи, покликані убезпечити полтавців від коронавірусу і в цьому секторі:

— Щодня в маршрутках і автобусах їздять тисячі людей. Особистий контакт, як розумієте, максимальний. Коли хтось чхає чи кашляє, іноді просто немає куди відвернутися. На поручнях, сидіннях, шибках лишаються людські виділення. Зараз, у розпал епідемії, це набуває особливої гостроти. Тому ми розпочали й регулярно здійснюємо дезінфекцію тролейбусів і автобусів КП «Полтаваелектроавтотранс». Використовуємо для цього перевірений і безпечний засіб — «Бланідас Актив». Через півгодини його змиваємо. Дезінфекція салонів відбувається в депо, поручні та сидіння протираємо на кінцевих зупинках.

Вимогу регулярної дезінфекції Олексій Чепурко поставив і перед приватними перевізниками. Виконання суворо проконтролюють. У разі ігнорування з перевізниками без жалю розриватимуть договори.  

Коронавірус перевіряє соціальну відповідальність сфери бізнесу

Як відомо, коронавірус поширюється в геометричній прогресії, тому великі скупчення людей — пряма загроза його масового розповсюдження. А де полтавців збиралося найбільше? Окрім вокзалів і громадського транспорту, на ринках, у розважальних та ресторанних закладах. 

Ще 12 березня представниця «Рідного міста» — заступниця міського голови з питань економіки та підприємництва Тетяна Юрченко — поставила перед власниками ресторанних і розважальних закладів низку принципових вимог:

— У ТРЦ, ресторанах, закладах готельного бізнесу дуже велика кількість людей. Це безпосередня загроза зараження коронавірусом. Необхідно тимчасово обмежити проведення масових заходів і посилити дезінфекцію й санацію приміщень. Ми повинні спільними зусиллями убезпечити полтавців, зменшити можливість розповсюдження підступної інфекції. 

Більшість закладів відреагувала негайно. Виконуючи справедливі вимоги, дбаючи про безпеку відвідувачів і своїх працівників, власники запровадили додаткові санітарні заходи. Деякі ресторанні й розважальні заклади почали тимчасово закриватися, надаючи за можливості дистанційні послуги.

Паралельно з цим у Полтаві почали дезінфікувати ринки та торговельні майданчики. Це завдання взяли на себе працівники державної ветеринарної служби. Почавши з найкрупніших (ринки «Південний» і Центральний), вони обробили всі локації 25-відсотковим розчином «Віросан-макса». Він цілком безпечний для людей, використовується в харчовій промисловості. Препарат також убиває вірус сказу, африканської чуми, свинячого і пташиного грипу.  

Однак події в Україні й світі розвивалися так стрімко, що для всіх стало очевидним: напівзаходи не допоможуть, потрібно діяти рішуче. 17 березня міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні оперативного штабу прийняла рішення щодо посилення обмежень. Згідно з ним, у Полтаві свою роботу тимчасово припинили вже всі заклади, крім продуктових крамниць, аптек, «заправок», поштових відділень і вокзалів. На період карантину закриті також усі ринки.

Як показує досвід інших країн, закриття закладів — най-ефективніший метод зниження захворюваності. Вона поширюватиметься повільніше, отже, якщо до лікарень поступатимуть пацієнти, то це будуть невеликі групи. Це не паралізуватиме їхньої роботи, значно спростить роботу лікарів і дасть шанс на щасливе одужання якнайбільшої кількості хворих.

Підсумовуючи

Полтава, подібно до низки інших міст України, перейшла на суворий карантин. Однак ситуація знаходиться під контролем, усі служби міста працюють у посиленому режимі. Проблеми, які можуть виникнути під час карантину, розв’язуватимуться швидко й винятково на загальну користь містян. 

Звичайно, карантин несе із собою відчутні незручності. Їх потрібно перетерпіти, не допускаючи навіть думки про паніку, щоб війна з пандемією завершилася якомога швидше. Робота команди Олександра Удовіченка з убезпечення полтавців від коронавірусу триватиме стільки, скільки буде потрібно.

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 0


Додати новий коментар