Представники регіонального відділення Асоціації міст України, підтримавши ініціативу секретаря міської ради Полтави Олександра Шамоти, одностайно проголосували за звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою скасувати абонентську плату за транспортування природного газу. Олександр Шамота заявив: «Як представники місцевого самоврядування, ми постійно контактуємо з громадою. І щодня отримуємо від людей сотні звернень щодо «другої» платіжки за газ. Люди обурені, бо вважають, що ці платежі несправедливі й непрозорі. Тож керівники міст, ОТГ, сільські та селищні голови Полтавщини звертаються до уряду з вимогою скасувати плату за транспортування блакитного палива для побутових споживачів». Про це стало відомо на загальних зборах представників По-лтавського регіонального відділення АМУ.
Нагадаємо, 24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) змінила порядок оплати послуг із доставки природного газу. Із січня цього року вартість послуги з доставки газу виключена із загального рахунку за газ і виставлена окремим платежем.
Вартість послуги з доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від обсягів споживання. За основу береться обсяг споживання газу протягом «газового року» (із 1 жовтня по 30 вересня).
Секретар Полтавської міськ-ради Олександр Шамота, виступаючи на загальних зборах регіонального відділення АМУ, заявив: «Постанова НКРЕКП прийнята без необхідного обгрунтування й порушує низку законодавчих актів. Непродумана система тарифоутворення призвела до здорожчання природного газу для населення (у Полтаві, за підрахунками, його кубічний метр тепер коштує 7 грн., у той час як газ нині продають по 4,5 грн. за кубометр). До того ж створена безпрецедентна колізія: люди, які взагалі не користуються природним газом, мають платити за його транспортування».
Олександр Шамота відзначив, що методологія нарахувань плати за транспортування газу непрозора. До того ж більшість газових мереж у приватному секторі та на околицях міст люди свого часу проклали власним коштом. Тож такий підхід до оплати послуг видається не просто несправедливим, а й блюзнірським, заявив секретар Полтавської міськради.
Він акцентував на тому, що керівники міст, ОТГ, сільські та селищні голови Полтавщини вимагають від уряду не об’єднання двох платіжок в одну, а взагалі скасування абонплати за транспортування природного газу.
Також учасники загальних зборів Полтавського регіонального відділення АМУ звернулися до центрального органу та інших регіональних відділень Асоціації міст України із закликом підтримати ініціативу щодо скасування абонплати за транспортування газу.
Зазначимо, що, за інформацією ЗМІ, на Харківщині правозахисники подали позов проти НКРЕКП з вимогою визнати незаконною постанову, яка встановлює тариф на транспортування природного газу. Крім того, на сайті Президента України зареєстрована електронна петиція щодо незаконності плати за транспортування газу. За тиждень із моменту опублікування вона набрала понад 1,1 тис. голосів.
Додати новий коментар