Полтавські освітяни перейматимуть досвід у литовських колег щодо впровадження електронних щоденників та оплати гуртків
Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін зустрівся з делегацією з Литви, яку очолив екс-міністр освіти і науки Гінтарас Стєпонавічюс. На зустрічі також були присутні радниця голови Полтавської облдержадміністрації з питань освіти Віта Ковальська та директор департаменту освіти і науки Олена Харченко, адже обговорення стосувалося саме новацій у сфері освіти.
Гінтарас Стєпонавічюс — нині депутат Сейму Литовської Республіки, 4 роки був міністром освіти та науки і запроваджував у країні всі ті процеси, до яких Україна готова зараз. «Останні 3 роки активно працюємо в Україні. Пропонуємо свій досвід,
зокрема у сфері позашкільної освіти. Наші напрацювання активно використовують у Кременчуці в межах пілотного проекту. Так, у Литві на позашкільні заняття на одного учня виділяють 15 євро, щоб дитина сама обирала цікавий для себе напрямок розвитку. У цьому зацікавлені організатори позашкільної освіти, які заради уподобань учнів розвиваються, створюють нові напрямки і навіть змінюють місцезнаходження гуртка. Це дуже корисно сільським дітям, адже тепер не вони їздять на заняття, а гуртки «їдуть» до них. Подивимося, як ця система працюватиме в Кременчуці, де на дитину на місяць виділяють 200 гривень», — поінформував Гінтарас Стєпонавічюс.
Литовці також розповіли про свої досягнення у сфері освіти. Наприклад, уже 10 років у них немає паперових журналів, за два роки вони повністю перейшли на електронні щоденники й документацію. Тепер батьки з повідомлень дізнаються про оцінки своїх дітей і навіть можуть відслідковувати коментарі вчителів щодо виставлених ними балів. Також у Литві є розвинуті Інтернет-платформи з підручниками та збірниками інтерактивних задач. Дитина платить 5 євро на рік за користування ними, учитель — 15. «Аби зацікавити молодих учителів роботою в школі, я особисто, коли був міністром, анулював половину непотрібних документів. Учитель має готуватися до уроку, а не заповнювати тонни нікому непотрібних паперів, — розповів очільник литовської делегації. — Найголовніше ваше завдання — зробити все, щоб учні хотіли йти до школи».
Президент Європейської асоціації неформальної освіти Валдас Янкаускас розказав, як у Литві вдалося побороти «булінг», а представник Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палати Петро Крайсвітній розповів про поїздку полтавської делегації директорів шкіл у Литву. Вони виявили зацікавленість у співпраці. Зокрема у Миргороді та багатьох ОТГ литовці допомагають запроваджувати систему електронних щоденників, повідомляє прес-служба Полтавської облдержадміністрації.
У Хоролі й Шишаках нові голови райдержадміністрацій
Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Євген Греков під час виїзної наради офіційно представив голову Хорольської райдержадміністрації Романа Гловацького. Про це повідомляє «Depo.Полтава» з посиланням на офіційний сайт Полтавської облдержадміністрації.
Роман Гловацький народився 11 грудня 1981 року в Хоролі. Закінчив Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка за спеціальністю «Вчитель фізичної культури і валеології». Із 2003-го по 2015 рік працював вчителем фізичного виховання в Хорольській гімназії. Від 2015 року і до призначення головою райдержадміністрації обіймав посаду заступника голови Хорольської районної ради.
Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін представив голову Шишацької райдержадміністрації Сергія Скорохода. Він народився 30 квітня 1963 року в селі Жаріково Прикордонного району Приморського краю Росії. У 1986 році закінчив Полтавський педагогічний інститут за спеціальністю «Учитель хімії та біології». У 2010 році закінчив Харківський регіональний інститут державного управління при президентові України, магістр державного управління. 9 років пропрацював на державній службі. Свою трудову діяльність починав учнем електрослюсаря на Яреськівському цукровому заводі. Працював учителем біології і хімії восьмирічної школи села Ковердина Балка Шишацького району. Із 1989 року обіймав посаду заступника директора з навчально-виховної роботи Яреськівської середньої школи, з 2000-го — старшого держінспектора, а потім — начальника Шишацької держрайінспекції, з 2007 року — завідувача Гадяцького сектору навколишнього природного середовища. З 2013 року і понині він начальник служби охорони праці, пожежної безпеки й охорони навколишнього середовища ТОВ «Агрофірма імені Довженка» Шишацького району.
Обох голів райдержадміністрацій призначено на посади відповідними розпорядженнями Президента України від 30 січня цього року.
Куди звертатися водіям у разі ускладнення проїзду дорогами Полтавщини
Підрядники Агентства місцевих доріг у Полтавській області з ночі 11 лютого працюють у посиленому режимі через несприятливі погодні умови на території регіону. До роботи залучили 98 одиниць спеціальної зимової техніки, повідомляють «Новини Полтавщини».
Першочергово очищають дороги від снігу для ліквідації зимової слизькості. Для безпеки руху використовують протиожеледну суміш, повідомляє Агентство місцевих доріг у Полтавській області на своїй сторінці у «Facebook».
Дорожники звертаються до водіїв із проханням не виїжджати на особистих автомобілях без особливої потреби, а з метою уникнення перешкоджання очищенню доріг не залишати транспортних засобів на узбіччях доріг і проїзній частині. У разі ускладнення проїзду дорогами місцевого значення Полтавщини водії можуть звертатися до цілодобової диспетчерської служби за номером телефону: (050) 015-02-33.
Полтавщина у п’ятірці кращих виробників органічних продуктів харчування
На нараді в голови Полтавської обл-держадміністрації обговорили хід виконання обласної програми розвитку та підтримки аграрного комплексу за пріоритетними напрямками на 2020 рік. Директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов повідомив, що обсяг фінансів, передбачених для розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини на 2020 рік, становить майже 22 мільйони гривень.
«Полтавська область належить до п’ятірки кращих областей України, які займаються органічним землеробством і виробництвом органічних продуктів харчування. Завдяки дії програми площі сертифікованих земель щорічно збільшують під органічне землеробство з метою збереження їхньої якості. Усього в області таких площ 30,7 тисячі гектарів, що становить 2,3% від загальної кількості сільськогосподарських угідь області», — розповів Сергій Фролов.
Нині 28 підприємств мають сертифікати з органічного виробництва й переробки. Право на одержання компенсації в розмірі 100% понесених витрат у зв’язку з проведенням і підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції (сировини) й отриманням сертифіката відповідності у рослинництві отримали 17 суб’єктів господарювання.
Додати новий коментар
Uyjkpu
5.11 2022 - 3:41
Посилання
cheap calcitriol 0.25mg <a