Бурульки — це завжди небезпека, тому з ними необхідно регулярно боротися. Але яким методом? Саме в цьому і крилася проблема, яку розв’язали лише недавно.
— Розумієте, раніше ж у Полтаві бурульки просто збивали, — пояснює заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко (команда «Рідне місто»). — Їх наростали тисячі, тому, аби збити всі, не вистачало ні людських сил, ні техніки. Такий підхід був неефективним, але місто вперто продовжувало розв’язувати проблему саме таким чином. Обійнявши цю посаду, я сів і проаналізував ситуацію: а чому, власне, замість ліквідації наслідків не ліквідувати їхньої причини? Причина виникнення бурульок — танення й замерзання снігу, який лежить на дахах. Отже, треба відразу ж після випадання прибрати звідти сніг, тоді не буде й бурульок.
Новий підхід Олексій Чепурко почав реалізовувати в лютому, коли зима нарешті «розродилася» опадами. Щойно на дахах наростає 15-сантиметровий сніговий покрив, комунальники його зчищають, не даючи бурулькам утворюватися. Для робіт, які здійснюються бригадним методом, застосовують автовишки — їх спеціально з цією метою закупили минулого року. Щоб перехожі були в безпеці, місце розчищення огороджують.
Новаторський підхід вже дає свої результати. Кількість бурульок у Полтаві стала набагато меншою, тим самим зменшуючи й небезпеку для жителів.
Додати новий коментар