Полтава повернула довіру інвесторів

Випускники проекту знають, як знайти роботу, не виходячи з дому!
 

Довгі роки в Полтаві нічого не робилося для приваблення закордонних інвесторів, що негативно впливало на стан її економічного розвитку. Обласний центр опинився позаду не лише Кременчука, а й Горішніх Плавнів! Вихід із зачарованого кола довелося шукати команді Олександра Удовіченка «Рідне місто». 

Полтава завжди цікавила інвесторів, і вони хотіли вкладати гроші в розвиток її підприємств. У результаті місто б розвивало інфраструктуру, отримувало додаткові надходження до бюджету, а полтавці б мали нові робочі місця — і все це без додаткових витрат із бюджету міста! Однак інвестори завжди наштовхувалися в Полтаві на стіну байдужості. Їхні найвигідніші пропозиції, зокрема й щодо сміттєпереробного заводу відкидалися. Недивно, що таке ставлення змушувало закордонних партнерів відмовлятися від своїх намірів.

Реальна робота почалася тоді, коли заступницею міського голови із соціально-економічних питань стала представниця «Рідного міста» Тетяна Юрченко. Щоб розвіяти погану репутацію, довелося застосувати максимум наполегливості й переконливості: вести з потенційними інвесторами численні переговори та презентувати можливості Полтави.

Нарешті зусилля щодо залучення коштів для потреб міста та його жителів увінчалися конкретним успіхом. Наприкінці минулого року Полтава отримала грантові кошти Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. Наразі на них реалізовується програма, за якою незахищені верстви населення та студенти вчаться шукати собі роботу з допомогою Інтернет-мережі.

Важливість програми незаперечна. Фактично вона дає частині по-лтавців шанс знайти твердий грунт під ногами. Але ще більше її значення як індикатора повернутої довіри міжнародних партнерів до Полтави і її місцевого самоврядування, як сигналу, що з нею можна мати довготривалі ділові контакти.

Лідер команди «Рідне місто» Олександр Удовіченко наголошує:

— Економіка нашого міста по-винна розвиватися з урахуванням тих інновацій, якими вже давно користується сучасний світ. Поштовх цьому розвитку можуть дати лише інвестори, які будуть готові вкласти в розвиток Полтави свої гроші. Перший закордонний грант — це прецедент, який засвідчив, що місто оздоровлюється, викликає довіру в партнерів, а отже, має й всі підстави з оптимізмом дивитися в майбутнє.

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 4 | Коментарів: 0


Додати новий коментар