Студенти і державотворці обговорили шляхи розвитку України

 
 
 
 
 

Згідно з результатами численних соціологічних досліджень, Україна є лідером серед країн, де громадяни не довіряють владі. Така недовіра сповільнює розвиток країни, а  молодь все частіше ставить собі запитання: чи вдасться їхньому поколінню ефективно розвивати країну в майбутньому і з чого починати цей нелегкий шлях?

З метою допомогти молоді зрозуміти процеси державотворення, в Україні був створений  Форум державотворців «Софія Київська». Це тижнева подія, під час якої студенти Української академії лідерства спілкуються з лідерами національного та місцевого рівнів. Під час навчань і дискусій молодь досліджує як функціонує держава зсередини. На Форумі не існує цензури — студенти можуть поставити будь-яке об’єктивне та незручне запитання відомому політику чи керівнику державної структури. Завдяки спілкуванню з народними депутатами — представниками різних фракцій — студенти розвивають критичнее мислення та навички аналізу, формують свою політичну позицію. 

«Більшість молоді не зацікавлена занурюватися у те, як працює Верховна Рада  чи інститут Президента, як відбуваються реформи. Тому ми пропонуємо нашим студентам живі, цікаві, ексклюзивні зустрічі із  представниками усіх гілок влади, які діляться власними інсайтами із державотворення. Ми прагнемо виховати молодь з активною життєвою позицією, яка готова брати відповідальність за себе і свою країну», —  наголошує керівник Української академії лідерства Роман Тичківський.

Таке розуміння приходить поступово під час діалогу на Форумі молоді з людьми, які стоять за прийняттям конкретних державницьких рішень. Для зустрічі зі студентами Українська академія лідерства запросила представників найвищих рівнів усіх гілок державної влади — законодавчої, виконавчої та судової. 

Першу представляли народні депутати ВРУ. Студенти спілкувалися з Євгенією Кравчук, Ярославом Юрчишиним, Іриною Геращенко, Андрієм Мотовиловцем, Альоною Шкрум, Русланом Стефанчуком та Кірою Рудик. Говорили про їхній життєвий шлях, участь в державотворенні та кар’єрний успіх. Наприклад, студенти разом з пані Євгенією Кравчук детально, на прикладі прийнятих рішень, розібрали принцип роботи "Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики" та зрозуміли його важливість у наших реаліях. 

Судову гілку влади на зустрічі зі студентами Української академії лідерства представляли голова Верховного Суду України Валентина Данішевська, директор НАБУ Артем Ситник, заступник керівника НАЗК Олександр Стародубцев та адвокатка Тетяна Бережна. Експерти розповіли студентам як функціонує законодавство та вирішуються правові суперечки в Україні. Окрім того, зачепили тему української ідентичності та виникнення комплексу меншовартості. Голова Верховного Суду України Валентина Данішевська поділилась зі студентами щирими враженнями від зустрічі: «У процесі такого спілкування, яке ми мали з вами, підвищується загальний рівень культури». 

В останній день Форуму молодь спілкувалася з заступником Міністра економіки України Денисом Кудіним, експертом з інновацій, інвестицій та стартапів Міністерства цифрової трансформації Антоном Мельником, Державним секретарем Кабінету Міністрів України Олександром Яремою, заступником Міністра розвитку громад та територій України Іваном Лукерею. Особливо вразила студентів зустріч з паном Антоном Мельником, з яким говорили про «державу у смартфоні», дізналися історію створення додатку «Дія», обговорювали найуспішніші українські стартапи. 

Анна Гребенюк, 

студентка Української академії лідерства в Маріуполі

 

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 28 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Mshvfh.

calcitriol pill <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol 0.25 mg pill</a> purchase rocaltrol generic