Не 70, а 35 мільйонів: у пресслужбі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» заявили, що озвучена міським головою вартість реконструкції котельні на вулиці Квітучій, 6, завищена принаймні вдвічі

 

У вівторок, 2 листопада, опалювальний сезон нарешті розпочався й для жителів 109-го мікрорайону Полтави. Як і було обіцяно, тепло їм подають через перемичку від ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго». «Та річ у тім, що його подають погодинно. Батареї ледь тепленькі, кімнати не прогріваються, а гарячої води як не було, так і немає», — поскаржилася редакції «Вечірки» Лариса Завгородня, котра проживає по вулиці Дослідній.

«Жителі 109-го мікрорайону не є споживачами «Полтаватеплоенерго». Як відомо, опалювати їхні оселі має ТОВ «Полтаватепло». Інша річ, що воно технічно не готове до цього. Згідно з укладеним між нашими підприємствами договором, «Полтаватеплоенерго» постачатиме теплову енергію до розподільчих мереж опалення 109-го мікрорайону лише до 1 грудня. Причиною таких обмежень є брак запасу потужностей технологічного обладнання котельні, що генерує цю теплову енергію. Фактично ж ми в змозі допомагати колегам, лише поки температура зовнішнього повітря буде вищою за -5° С. Якщо ж вона опуститься нижче цієї позначки, ситуація з опаленням осель майже 11 тисяч полтавців (5,5 тисячі жителів 109-го  мікрорайону та понад 5 тисяч споживачів «Полтаватеплоенерго», які живуть поруч) стане неконтрольованою, — попереджає  речник ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок. — Тож хотілося б, щоб не тільки ми розуміли складність цієї ситуації, а й ті, хто 

1 грудня має прийти нам на заміну. І говорити про те, що всі проблеми жителів 109-го мікрорайону лишилися позаду, буде некоректно. Згідно з договором, ТОВ «Полтаватепло» мало наперед заплатити за послуги нашого підприємства (адже ми мусили викупити в НАК «Нафтогаз України» додатковий обсяг природного газу, запасів якого в нас немає). Однак цього не зроблено. Тобто з усіх обіцянок, які нам дали, не виконано жодної».

Відтак, за словами Олександра Циганка, «По-лтаватеплоенерго» змушене було на свій страх і ризик залучити кредитні кошти, щоб закупити природний газ і розпочати опалювальний сезон для жителів 109-го мікрорайону.

«І тому, будемо відвертими, Полтавська облдерж-адміністрація виступила ініціатором підписання з міським головою Полтави Олександром Мамаєм меморандуму, згідно з яким останній, по-перше, бере на себе зобов’язання компенсувати з міського бюджету збитки «Полтаватеплоенерго», які воно понесе внаслідок постачання теплової енергії до 109-го мікрорайону, і, по-друге, на умовах співфінансування взяти участь у реконструкції котельні по вулиці Квітучій, 6, що запланована на 2022 рік», — поінформував речник.

Ми поцікавилися, у яку ж реальну суму виллється ця реконструкція. «Озвучена міським головою вартість у розмірі 70 мільйонів гривень завищена щонайменше вдвічі, — стверджує Олександр Циганок. — І куди Олександр Мамай хотів прилаштувати «зайві» 35 мільйонів гривень — це запитання особисто до нього».

Ганна ЯРОШЕНКО

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 15 | Коментарів: 0


Додати новий коментар