Опалювальний сезон у Полтаві розпочався не 15 жовтня, як було ухвалено на засіданні виконкому Полтавської міської ради, а 23—24 жовтня: частину котелень теплопостачального підприємства підключили в суботу, а решту — в неділю. У прес-службі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» пояснили, що 13 жовтня, коли відбулося засідання міськвиконкому, температурний режим зовнішнього повітря не давав підстав навіть для розгляду цього питання. Адже впродовж трьох діб, які передували згаданій даті, середньодобові температурні показники становили вище 8° С. Рішення ж про початок опалювального сезону, згідно з чинним законодавством України, ухвалюється за умови, якщо середньодобова температура зовнішнього повітря протягом трьох діб поспіль не перевищує цієї позначки.
Як зазначив речник ПОКВПТГ «Полтаватепло-енерго» Олександр Циганок, уперше за останні 30 років теплопостачальне підприємство не мало можливості одразу забезпечити включення опалення на всіх об’єктах соціальної інфраструктури міста. Причиною цього була невирішеність цілої низки питань, пов’язаних із незбалансованістю тарифів для цієї категорії споживачів. Попри це, навіть усвідомлюючи неминучість збитків у понад 3 мільйони гривень щодоби, полтавські теплоенергетики іще минулого тижня подали тепло до обласного перинатального центру, міських лікарень та пологового будинку, дитячих поліклінічних відділень та амбулаторій, а також обласного геріатричного пансіонату.
Тепло почало надходити й до дитсадків, дошкільних освітніх закладів та лікувальних установ. Решта освітніх закладів міста до вирішення питання щодо компенсації різниці в тарифах вимушено перебували в очікуванні початку опалювального сезону. І от нарешті всі полтавці з теплом.
— З огляду на те, що ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» заборгувало великі суми коштів за природний газ та його розподіл, нинішній опалювальний сезон буде нелегким? І чи втримаються тарифи на опалення й гарячу воду на цьому ж рівні? — запитали ми в речника теплопостачального підприємства.
— Так, очікується, що цьогорічний опалювальний період буде доволі складним, — прогнозує Олександр Циганок. — І хоча заборгованість, що утворилася через незбалансованість тарифів на послуги для населення упродовж попередніх періодів, справді фінансово знекровила підприємство, та сьогоднішні виклики іще складніші. Зокрема, за підрахунками наших фахівців, через значне зростання вартості енергоносіїв (природного газу й електричної енергії) та їхнього розподілу, а також решти складових чинного тарифу на тепло чисті збитки «Полтаватеплоенерго» за підсумками опалювального періоду 2021—2022 років мали б перевищувати 862 мільйони гривень. Тобто об’єктивно, аби уникнути цих збитків, «Полтаватеплоенерго» мало б переглянути чинні тарифи у бік збільшення на майже 47 відсотків. Проте полтавські теплоенергетики чітко усвідомлюють, що за нинішніх складних умов не можна перекладати цей фінансовий тягар на плечі споживачів. До того ж «Полтаватеплоенерго» за підтримки обласної ради та облдержадміністрації звернулося до уряду й Офісу Президента України із проханням посприяти включенню полтавських теплоенергетиків до числа отримувачів державної підтримки в межах Меморандуму про «непідвищення тарифів на тепло», що був підписаний 30 вересня поточного року. На сьогодні є всі підстави вважати, що така допомога з боку центральної влади буде надана. А отже, упродовж цьогорічного опалювального періоду «платіжка за тепло» для жителів Полтави, Карлівки, Решетилівки, Машівки й Котельви, які отримують послуги з централізованого теплопостачання від «Полтаватеплоенерго», залишиться незмінною.
Ганна ЯРОШЕНКО
Додати новий коментар
Xuyswb
4.11 2022 - 17:13
Посилання
calcitriol online buy <a href