Смак життя визначає його рівень

Герман Юрченко з головним кубком змагань.
 
Зразковий хореографічний колектив «Юнона».
 
Зразковий хореографічний колектив «Пірует».
 
Скрипалька Анна Бачкалова та юна балерина Даша Шурдук.
 
Анна Павлюк.
 
Зразковий хореографічний колектив «Фуете».
 
Танцювальний колектив «Ритм».
 
Народний художній колектив «Плай».
 
Зразковий художньо-хореографічний колектив «Ренесанс».
 
Зразкова дитяча хореографічна студія «Каприз».
 

У межах традиційного фестивалю мистецтв «Подаруй собі музику» багаторічний полтавський імпресаріо — народний артист України Герман Юрченко — підготував для по-лтавців дві мистецькі події. На сцені Палацу дозвілля «Листопад» 9 жовтня у гранд-концерті об’єдналися немов «рідні брат і сестра» два жанри мистецтва — музика й танець. А 10 жовтня ми стали свідками тріумфу Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою нашого славетного земляка, видатного диригента — народного артиста України Володимира Сіренка. Концерти відбулися із ненав’язливим і приємним підтекстом відзначення «чергового ювілею» самого Германа Юрійовича. До речі, саме заради цієї події колектив змінив графік своїх гастролей Україною, аби вчасно виступити в Полтаві.

Варто зазначити, що перший концерт був незвичним, оскільки відбувся у формі конкурсу кращих хореографічних колективів, які змагалися за кубок ювіляра. Його глядачами й чисельним журі стали батьки учасників змагання, що додало концерту значного просвітницького характеру. Вони мали чудову змогу побачити своїх дітей та оцінити їхніх не менш яскравих конкурентів на престижній сцені у блискучому світловому оформленні.

Як завжди, на високому естетичному рівні, де кожне слово звучало шляхетно, провів захід Гліб Кудряшов, втіливши в життя задум режисера,   свого вчителя і творчого друга Германа Юрченка. Динамічне дійство, вивірена композиція, святкова видовищність трималися «на трьох китах»: досвіді, майстерності й просвітництві, які визначають успіх будь-якої з розумом підготовленої програми. Концерт-конкурс відбувся на одному подиху —  здавалося, у ньому не було жодного випадкового, прохідного номера.

Звичайно ж, перемогла дружба. Усі колективи отримали красиві кубки та дипломи переможців, а також сертифікати зі значними сумами, які дадуть реальну можливість брати участь у наступних фестивалях. Найменші артисти з ансамблю «Пірует» Полтавської школи мистецтв отримали ще й подарунки від одного з партнерів  — Фонду захисту і підтримки талановитих дітей імені Анатолія Кукоби.  А Гран-прі за відданість мистецтву невипадково вручили колективу хореографічної студії «Каприз». Нещодавно великий склад колективу опинився «на вулиці», адже Палац культури залізничників, де базувався «Каприз», «зник». Відтак до останнього виступу на конкурсі діти готувалися на відкритих майданчиках, під сонцем. Під час вручення нагород юні танцюристи плакали від щастя — і в цьому також вбачається значущість і потрібність таких подій.

Велику естетичну насолоду подарували глядачам гості фестивалю: лауреатка Міжнародного конкурсу Анна Бачкалова, чий виступ з чаруючим звучанням скрипки відбувся в супроводі танцю, юна харків’янка Анна Павлюк, яка представила унікальний пластичний номер, а також «гонорові» «Краяни», котрі завершили цей великий концерт вічно юною «Червоною рутою», виконавши її разом з усіма учасниками свята.

Після завершення цього грандіозного концерту-конкурсу ми поцікавилися враженнями від цього дійства у глядачів.

Сергій НАЗАРКІН, фотохудожник: «Такі концерти не мають бути винятково сенсаціями. Їх треба проводити регулярно й обов’язково з повною державною підтримкою. Подібні заходи  важливі як для дітей, так і для дорослих». 

Віктор БАЖАН, засновник Полтавського художнього музею імені Віктора Бажана: «Нинішні концерти стали доказом того, що музика є камертоном культури. Такі події об’єднують людей, дають можливість краще розуміти одне одного. Я глибоко зворушений».

Гліб ГАВРИЛОВ, лікар, письменник: «Проєкти Германа Юрченка  завжди вирізняються світлом, теплотою, вони життєствердні й оптимістичні. А тому дають серцю відпочити. Це дуже важливо в наш нервовий час. І допомагає жити за Конфуцієм — досягати гармонії, збагачувати себе знаннями, виявляти доброту й сердечність. А значить цінувати життя.

Лідія ЧЕРПАКОВА, журналіст: «Пригадала під час концерту враження від минулих «Уроків доброти» від Германа Юрченка, які свого часу відбувалися в школах, літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка, вишах і навіть медичних закладах, відводили людей від «збіднілого життя» й занурювали в чарівний світ мистецтва. Радію, що Герман Юрійович не зупиняється в творчому розвитку й виводить мистецтво краси на головну сцену міста».

Тетяна БЛАГОВА, завідувачка кафедри хореографії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук: «Наш проєкт «В обіймах музики і танцю», який ми вже багато років презентуємо на масштабній сцені ПД «Листопад» у жовтні, стає своєрідним екзаменом кафедри, де наші колишні студенти вже в ранзі художніх керівників колективів представляють свої мистецькі роботи. Такі концерти вбирають у себе практично всі наші дисципліни: класику, фольклор, народно-сценічний танець (часто в сучасному вигляді), бальний танець. Приємно бачити в такому обрамленні практично всі свої рідні колективи, які підкорюють вершину за вершиною, отримуючи цілу колекцію різноманітних престижних нагород. А зараз — призи від нашого колеги».

Єлизар ПАЩЕНКО, викладач Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М. В. Лисенка, диригент академічного симфонічного оркестру: «Нинішній концерт став іще одним прикладом того, як ми маємо служити обраній професії».

Наостанок нам залишилося ли-ше запитати в самого Германа Юрченка, чи задоволений він тим, як вдалося втілити свої проєкти в життя. «Радію від того, що в Полтаві роками створювався унікальний союз двох національних спілок — музики і хореографії, союз із закладами культури, мистецтва й освіти, — відповів він. — Це наш фундамент у проведенні таких культурно-мистецьких акцій, звичайно, з підтримкою владних структур. Важливий і досвід викладачів кафедр хореографії та музики, який через їхніх кращих студентів переходить у майбутнє. І самі фестивалі дитячої та юнацької творчості з вихованням випускниками кафедри  хореографії  дітей та молоді — це все як «єдина грядка», на якій виростають плоди однієї породи. Це як «вічний рух», який у таких якісних умовах, з таким ставленням до роботи набуває державного значення у збереженні духовності нації, поповнює ряди культурної еліти нашого міста. Тому реалізація наших ідей вчергове підтверджує думку Антуана де Сент-Екзюпері про те, що всі діти талановиті, а завдання дорослих — ці таланти захищати й розвивати. Адже смак життя визначає його рівень».

Отже, дві яскраві події, про які говорять у місті, відбулися. Чекатимемо на нові неординарні проєкти й події.

Фото Сергія та Іллі НАЗАРКІНИХ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 29 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Iycpuv.

calcitriol for sale online <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol 0.25 mg oral</a> buy rocaltrol online