«Що хочу, те й творю!»

Альона Шилімовець.
 
 

Напередодні 30-річчя незалежності України полтавка Альона Шилімовець підбила проміжний підсумок своєї творчості, показавши на персональній виставці в Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, який шлях пройшла як митець за 30 років. Авторка виставки «Що хочу, те й творю!» розповіла про особливості цього шляху. «Я не думала, що стану художницею. Мріяла стати стюардесою і подорожувати. Але з дитинства на свята та дні народження дарувала мамі власноруч виготовлені листівки. Їй сподобалися мої перші твори, і незабаром батьки відвели мене до Полтавської художньої школи. Тут викладав прекрасний педагог — кераміст Сергій Григор'єв, і я побачила його димківську іграшку. Запам'ятала на все життя його яскравих коників, і один дуже довго зберігався у мене вдома. У Павла Миця навчилася малювати аквареллю, а в Наталії Беркути — створювати пласти. Далі продовжила навчання в Миргородському керамічному технікумі, де подобалося розписувати порцеляну. Пам’ятаю, як до нас при-їхав знаний в Україні майстер кераміки Віктор Ковалевський і запропонував створити керамічну майстерню в Полтаві. Саме він передав мені любов до матеріалу. У Юрія Чамари навчилася не лише премудростей гончарної справи, а й життєвої мудрості, свободолюбства. Я вільна, коли роблю кераміку, тут немає канонів. Люблю робити по-своєму. Хоча й не стала стюардесою, але в житті мені вистачає подорожей. Перша була до далекого Мурманська — на малу батьківщину мого чоловіка Дмитра. Ми жили за Полярним колом у місті Мончегорськ на березі мальовничих озер Імандра і Лумболка. Там я почала писати олійними фарбами і спробувала себе на педагогічній ниві — викладала в місцевій школі мистецтв скульптуру. Після повернення в Україну 18 років працювала у Полтавській міській школі мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко. Здобула освіту магістра в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка».

Подорожі позитивно впливають на творчість нашої землячки, стають її джерелом натхнення. Так, після мандрів в Ізраїль почала писати квіти. Побувавши у Туреччині, взялася за абстракцію. Повернувшись із Португалії, створила керамічну серію «Полтава», де поруч виступають урбаністика та історія. Пейзажі міста впізнавані і просто заворожують глядача. Серед історичних будівель знайшлося місце і для храмів обласного центру.

Серпнева виставка показала полтавцям, що Альона Шилімовець — різноплановий творець. Голова Полтавської обласної організації Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Євген Пілюгін у вітальному слові до претендентки на вступ до згаданої спілки зазначив, що в кераміці Альона повертається до витоків народного мистецтва. Художники Володимир Мірошниченко та Леонід Колесніков і викладачка Полтавської художньої школи Лідія Орел говорили про творчу плодовиту натуру мисткині, досконалість її творів, силу духу, а також про любов художниці до міста, в якому живе.

Оксана КРАВЧЕНКО

Фото Ігоря ЛОТИША

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 3 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Qvoawy.

order rocaltrol pills <a href="https://rocaltrtn.com/">order generic calcitriol</a> rocaltrol cost