Бунт у Макухівці стих: що пообіцяли людям і чи чекати Полтаві на сміттєвий колапс

 

Не блокувати роботи сміттєзвалища в обмін на розв’язання проблем Макухівки — жителі села, поблизу якого знаходиться міське сміттєзвалище, та міський голова По-лтави Олександр Мамай підписали меморандум. Це стало результатом бунту місцевих, які перекривали дорогу, не пускаючи сміттєвозів КАТП-1628 на сміттєзвалище. Міська влада пообіцяла вирішити питання з поганими дорогами, шкільним автобусом і пільговим проїздом для пенсіонерів. Також пообіцяла зробити ямковий ремонт, розв’язати проблеми з медициною, але не закрити сміттєзвалище та не побудувати сміттєпереробний завод, що Олександр Мамай обіцяв понад 10 років тому.

4 червня жителі Макухівки влаштували протест, вимагаючи закриття сміттєзвалища та проведення виїзної сесії Полтавської міської ради біля полігону ТПВ, щоб усі депутати побачили ситуацію, яка склалася, а також погодження меморандуму чи якогось документального підтвердження закриття та рекультивації звалища. Комунальники попереджали полтавців про можливий сміттєвий колапс, але цього не сталося. Сміття з контейнерів у місті не вивозили кілька днів, та у вівторок робота відновилася. Це і є результатом домовленостей між жителями Макухівки та міським головою. Але чи буде виконаний підписаний меморандум та чи є в ньому ті обіцянки, яких очікували люди, — питання відкрите, повідомляє kolo.news.

На сайті Полтавської міської ради та на офіційних сторінках міського голови в соціальних мережах немає жодної інформації про меморандум. Про ситуацію на своїй сторінці в соціальній мережі поінформував заступник міського голови з питань ЖКГ Євген Ричка. «Після довгих перемовин міського голови Олександра Мамая з протестувальниками робота КАТП-1628 була відновлена в повному обсязі, підприємство продовжує виконувати свої зобов’язання перед громадою. У вихідні на підприємстві задіяли збільшену кількість працівників та залучили всю наявну техніку. Окрім цього, на роботу позапланово вийшли працівники ЖЕО № 2. Завдяки спільним зусиллям комунальних служб місто уникло сміттєвого колапсу. Саме в таких ситуаціях ми бачимо, яку важливу роль у життєдіяльності міста відіграють комунальні підприємства. Щодня вони виконують монотонну роботу, що непомітна жителям. Та варто лише на день відстати від графіка — трапляється справжня катастрофа», — написав посадовець і додав, що зараз влада «активно працює в напрямку будівництва сміттєпереробного заводу» і що на це потрібен час.

Депутат Полтавської міської ради оприлюднив додаток до меморандуму, в якому зазначено, що саме має зробити влада. Планують протягом літа зробити ямковий ремонт дороги, обвалувати сміттєзвалище в районі фільтратного озера, засипати грунтом усе наявне сміття, допомогти облаштувати кабінет первинної медичної допомоги. Також пообіцяли шкільний автобус та пільговий проїзд, а ще — футбольне поле. 

«Жителі Макухівки одержать обіцяне: ямковий ремонт доріг, шкільний автобус, фільтрацію води. Щось із цього колись буде реалізовано. Можливо, навіть відбудеться часткова рекультивація полігону. Але не повноцінна рекультивація, а пересипання землею верхніх шарів сміття. Який же план у міської влади щодо переробки сміття? Чи є він взагалі? Коли розпочнеться робота над ним? Судячи з того, що Олександр Мамай запропонував нам, депутатам, самим розробити такий план, питання риторичне. Сотні людей в апараті міської ради, мільйонний бюджет, три каденції перебування при владі, а будівництвом сміттєпереробного заводу нехай опікується хтось інший», — зазначив депутат міської ради Юрій Бражник.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 8 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Xwbiqh.

rocaltrol online <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol 0.25mg tablet</a> order rocaltrol 0.25 mg online