У Полтаві вдруге організували благодійний Мстиславівський марафон

 

5 червня, в річницю всеукраїнського Собору УАПЦ, на якому було обрано патріарха Київського і всієї України Мстислава (Скрипника), у центрі  Полтави в Корпусному парку відбувся благодійний Мстиславівський марафон. 

Організатори з Харківсько-По-лтавської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) мали на меті зібрати гроші для порятунку будинку, в якому народився і виріс патріарх Мстислав, та привернути увагу полтавців до постаті учасника Української революції 1917—1921 років, видатного громадського і релігійного діяча, який активно відстоював ідею помісної церкви, сприяв відродженню в Україні Української автокефальної православної цер-кви та облаштував духовний центр українського православ’я в містечку Саут-Баунд-Брук штату Нью-Джерсі в США.

Вперше марафон провели у 2019 році, тоді вдалося зібрати близько 11,5 тисячі гривень. «Цьогоріч священики ПЦУ, громадські діячі і меценати відновили цю благодійницьку ініціативу. Нас активно підтримали «Running club Poltava» та обласна федерація «Кіокушин Карате», — розповів громадський діяч і один з організаторів спортивного дійства Ігор Кіянчук.

Марафон відбувся в дружній атмосфері й став не лише спортивною, а й просвітницькою, мистецькою та екологічною ак-цією. Порадували своїм співом артисти Полтавської обласної філармонії. Цього дня відзначався Всесвітній день охорони довкілля. Тож керівниця екологічного відділу Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Людмила Теймуразян влаштувала екопросвітницьку акцію, на час якої презентували банери та листівки просвітницького характеру громадської організації  «Полтава без сміття» й регіонально-ландшафтного парку «Диканський». А ще охочі мали змогу придбати  різноманітні товари, виготовлені власноруч полтавськими майстрами. Завдяки волонтеру Геннадію Полових було організовано спортивну складову Мстиславівського марафону: визначено маршрут, нанесено позначки «Старт» та «Фініш», результати відміряли секундоміром.

Перед забігом захід благословив архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ. Цьогоріч полтавці бігли на дистанціях 300 метрів, 1 кілометр та 3 кілометри, сплативши за участь благодійний внесок у розмірі від 100 гривень. Загалом вдалося назбирати 5 390 гривень, які спрямують на підготовку до реставрації будинку патріарха Мстислава. «Будівля потребує реконструкції. Це має бути музей, де було б відображено епоху, в яку жив патріарх Мстислав. Це будуть кімнати, зокрема з елементами меблів, що були тоді, в яких покажемо його діяльність, священницьке, політичне та громадське служіння. Свого часу ми зробили косметичний ремонт, тут відбувалися екскурсії, всі експонати, що були на той час нам передані, були розташовані на місцях. Але дах настільки протрух, що його неможливо було підлатати. Абсолютно все треба перебирати: сволоки, балки тощо», — прокоментував телеканалу «Суспільне» протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ — отець Олександр Горай.

Переможців марафону архі-єпископ Афанасій нагородив грамотами, медалями та пам’ятними сувенірами. Найкращі бігуни також отримали подарунки від полтавського офісу Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті. «Ми надали організаторам книгу про волонтерів російсько-української війни та набори плакатів «Військова еліта Української революції 1917—1921 років». Сподіваємося, наша просвітницька продукція поглибить історичні знання серед прихильників здорового способу життя. Як відомо, в юності майбутній патріарх Мстислав служив хорунжим полку імені Костя Гордієнка, у 3-й Залізній дивізії армії Української Народної Республіки і навіть особистим ад’ютантом Симона Петлюри», — зауважив регіональний представник УІНП у Полтавській області Олег Пустовгар. 

Оркомітет марафону

Фото Юлії МАНОЙЛЕНКО

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Fifhqe.

order calcitriol 0.25mg generic <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol 0.25 mg canada</a> order calcitriol 0.25 mg generic