Відомий полтавський фотохудожник і фотокореспондент Аркадій Славуцький в День журналіста відзначає своє 75-річчя
День народження відомого майстра фотографії з По-лтави, члена Національної спілки фотохудожників та Національної спілки журналістів України Аркадія Славуцького збігається з Днем журналіста України. І це дуже символічно, адже фотожурналістиці Аркадій Матвійович присвятив практично все своє життя, проілюструвавши величезну кількість статей, інтерв’ю, інформацій, репортажів, та й сам написав чимало текстів. Аркадій Славуцький також є популярним як фотохудожник. Упродовж років у Полтаві відбулося чимало прекрасних виставок художніх світлин цього майстра. Ці виставки завжди були ретельно підготовлені і проводилися на високому рівні, зі змістовними презентаціями. Часто персональні виставки Аркадія Славуцького відкривалися в день його народження, а отже — в День журналіста України. Карантин змусив призупинити активну виставкову діяльність, але Аркадій Матвійович щодня ділиться із шанувальниками фотомистецтва своїми чудовими світлинами у соціальній мережі «Фейсбук» та на сторінках обласних і районних газет під рубрикою «Позитивна хвиля. Посміхніться». Найбільше років трудової діяльності Аркадія Славуцького минуло в редакції газети «Вісті», де він був штатним працівником. Донедавна (до реформи) це була газета Полтавського району.
Аркадій Славуцький є автором фотоальбомів та книг. Однією з найяскравіших є авторська книга Аркадія Матвійовича «Історія Полтавського району». Коли брався за підготовку цього видання, ніби передчував, що грядуть великі зміни, і з часом Полтавського району, як і багатьох інших адміністративно-територіальних одиниць, у тому вигляді, що раніше вже не буде. Він встиг видати цю книжку до реформи, використавши в ній багато чудових фотографій, зроблених ним за роки роботи в редакції газети «Вісті». Займався Аркадій Матвійович й іншими журналістськими проектами, багато співпрацював з різними друкованими виданнями. По-особливому прихильно завжди ставився до газети «Вечірня Полтава», яку вважає виданням високого рівня, постійно передплачує й читає. Вийшовши на заслужений відпочинок, Аркадій Славуцький вирішив, що, як у пісні співається, «старість його вдома не застане». І навіть на порозі свого 75-річчя намагається робити щось вагоме для Полтави й України. Аркадій Матвійович має цікаві творчі плани.
— Не полишає мене думка зробити щось пам’ятне для полтавців. От зараз разом зі своїм однодумцем, заслуженим працівником фізкультури і спорту України Валерієм Карандіним працюємо над підготовкою видання про історію полтавського мотоспорту. Цю ідею підтримує й колишній картингіст, депутат Верховної Ради України Костянтин Касай, котрий вболіває за розвиток такого популярного в минулі роки спорту, який, на жаль, залишився тільки в історії і згадках справжніх уболівальників колишньої команди «Вимпел», котра виборювала найвищі нагороди СРСР, — каже Аркадій Славуцький.
Коли ця книжка побачить світ, вона донесе дуже цікаву й важливу інформацію зі ще недавньої історії Полтави до тих, хто з тією історією незнайомий. І, можливо, спонукає замислитися над тим, аби відновити мототрек і традицію проведення там спортивних змагань людей, які у змозі зробити певний внесок у цю справу.
— Чому вас зацікавила саме ця тема? — запитую в Аркадія Матвійовича.
— Ця тема для мене дуже близька тому, що з 1996-го по 2005 рік був редактором газети «Ваш автомобіль», — відповідає фотохудожник. — Я створив цю газету, вона виходила друком при акціонерному товаристві «АТ «Полтава-Авто». Тоді керівником там був Іван Медушивський. Коли я прийшов до нього з ідеєю видавати таку газету, він мене підтримав. Газета користувалася великою популярністю серед автомобілістів. Принагідно зазначу: щиро вдячний і головному редактору газети «Вечірня Полтава» Володимиру Марченку за те, що він дозволив виконувати певну роботу з підготовки номерів видання «Ваш автомобіль» до друку з використанням обладнання редакції.
— А ще ж ви, Аркадію Матвійовичу, редагували й «Лімузин»?
— Так, мене запросив видавець Віктор Чубенко, і в 2000 ро-
ці я став редактором автомобільного журналу «Лімузин». Також готував сторінку «Автодром» в одному з періодичних видань…
— Відомо, що ви багато попрацювали для того, щоб у По-лтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського успішно провели виставку «На крутих віражах долі. З історії автомотоспорту Полтавщини», відкриття якої відбулося в грудні 2019 року.
— Для тієї виставки я перефотографував, реставрував багато архівних фотографій із музею.
— Також на тій виставці були представлені й ваші особисті фотороботи.
— Так, там експонували певну кількість моїх світлин. Мототрек же діяв у Полтавському районі, тому я фотографував усе, що там відбувалося.
— І таким чином увічнили ті події для історії. Вашому однодумцеві, з яким готуєте книгу про полтавський автомото-спорт, ця тема теж дуже близька, адже він доклав чимало зусиль для розвитку цих видів спорту на Полтавщині.
— Так, Валерій Карандін був тренером мотобольної команди, а також тренував картингістів і до того ж брав безпосередню участь у спорудженні сучасного європейського комплексу «Лтава», де відбувалися змагання міжнародного класу з картингу.
— Скільки у вас уже виданих книг, Аркадію Матвійовичу?
— Близько десяти. Три книжки мої особисті, в інших я виступаю співавтором.
***
Кілька років тому фотограф, фотохудожник, журналіст Аркадій Славуцький придбав за 5 тисяч гривень ікону святої великомучениці Галини, створену старійшиною полтавського живопису Віктором Трохимцем-Мілютіним, і передав у дар Свято-Успенському кафедральному собору міста Полтави (Православна церква України). Зробив це тому, що його дружину, вірну супутницю життя, звали Галиною. Із Галиною Борисівною Аркадій Матвійович відзначив золотий ювілей подружнього життя. Виростили двох доньок Ларису й Людмилу, котрі подарували їм двох онук Олю й Даринку. «Мій ангел» — так Аркадій Славуцький завжди казав про свою дружину. Вона підтримувала його в творчості, була й порадницею, і найпершим критиком. Наприкінці жовтня минулого року (трохи більше, ніж півроку тому) через тяжку хворобу серця 75-річна Галина Борисівна відійшла в засвіти. Аркадій Матвійович свято береже пам’ять про неї.
— Час летить дуже швидко, — констатує відомий фотохудожник. — Ніби зовсім недавно мені було сімдесят, а ось уже й сімдесят п’ять…
Розуміючи цінність часу, він старається кожен день наповнювати творчістю. А за творчою роботою забуває про свій вік. І зараз Аркадій Матвійович натхненно працює над новим проектом, щоб залишити, як би пафосно це не звучало, ще більш вагомий слід на землі. Адже що може бути благороднішим і приємнішим для душі творчої людини, ніж дарувати свій талант людям, Батьківщині?
Наталія ЖОВНІР
Фото Аркадія Славуцького та з його особистого архіву
Колектив редакції газети «Вечірня Полтава» вітає з ювілеєм нашого колегу і постійного автора Аркадія Славуцького. Бажаємо вам, шановний Аркадію Матвійовичу, міцного здоров’я, прихильності долі, багато світлих і приємних днів, насичених радістю, творчістю та натхненням. Нехай усе задумане здійсниться!
Додати новий коментар
Xpqdrx
5.11 2022 - 5:33
Посилання
order rocaltrol 0.25 mg