Зранку 19 березня на площі біля будівлі Полтавської облдержадміністрації зібралися на акцію протесту кілька десятків підприємців із обласного центру, а також Диканьки, Опішні, Карлівки, Котельви. Як зазначив її організатор — активний підприємець із Полтави Анатолій Волинець, це попереджувальний пікет. «Ми стурбовані, бо насувається чергова хвиля пандемії. А центральна влада умила руки, спустивши питання ухвалення рішення про можливий локдаун на місця. Тож ми вийшли на попереджувальну акцію протесту, аби донести до влади: якщо знову оголосять локдаун, то він має бути не вибірковим, а однаковим для всіх, — заявив підприємець. — Бо локдаун по-українськи — це коли великі мережі, де скупчуються тисячі покупців, торгують, а маленькі магазинчики, куди заходять 1—2 людини, закривають. Такий підхід зіштовхує лобами малий і великий бізнес. Тому ми й звертаємося до влади: або закривайте й великі, і малі торгові точки, або для всіх знаходьте якісь компроміси».
Анатолій має магазин автозапчастин, який під час попередніх локдаунів працював за попереднім замовленням по телефону. Завдяки цьому підприємець і втримався на плаву. Хоч дехто з його знайомих колег локдаунів не пережив. «Знаю таких, які вже здали торгові патенти. Та ви й самі, пройшовшись нашим містом, скрізь побачите оголошення про оренду. Багато підприємців змушені були припинити діяльність. Якщо й далі так триватиме, мікропідприємництво можна буде заносити до Червоної книги України, — сумно жартує чоловік. — Ви, мабуть, пам’ятаєте локдаун по-українськи, коли Верховна Рада прийняла пакет змін на підтримку підприємництва, проголосувавши за те, щоб малий бізнес був звільнений від орендної плати, а у варіанті, поданому на підпис Президенту, було написано: може бути звільнений. Багато хто з підприємців постраждав через це, бо, не працюючи, мусив платити ще й орендну плату».
Підприємець із Диканьки Станіслав Муха займається продажем електротехніки. Під час минулих локдаунів не працював, закрив магазин — і все. І по допомогу до держави не звертався — за його словами, боявся, щоб потім йому не сказали, що комусь щось винен. При цьому платив зарплату найманому працівникові й податки. «Тобто гроші державі справно плати, а заробити не дають, — обурюється Станіслав. — Нам не треба допомагати, головне — не заважайте. Нинішня ж влада знищує мікробізнес. Нагорі декларують, що, вводячи тотальну «фіскалізацію» розрахункових процесів, борються з контрабандою й «тіньовими» доходами. Але це великий обман. Насправді відбувається знищення конкурентів великих мереж. При цьому ми захищаємо справу свого життя. І оскільки нам нікуди діватися, боротимемося до перемоги».
Його підтримала й підприємець із Полтави Ліна Кривоколіско: «Якщо під час локдауну зупиняють діяльність тільки малого бізнесу, ніякого розриву ланцюга передачі небезпечної інфекції не відбувається. Тому такий локдаун швидше для «галочки», адже він не досягає мети свого призначення. От і складається враження, що в такий спосіб нагорі хочуть розчистити майданчик для процвітання великого бізнесу».
Власниця магазину шкіргалантереї Вікторія Очкас поділилася, що за день її крамницю відвідали всього троє осіб. «І тут я заходжу до «АТБ-Маркету», а там біля каси стоїть черга з 20 людей, котрі дихають одне одному в обличчя, — і ніяких тобі обмежень. За минулого локдауну в Полтаві працювали не лише «Метро» й «Епіцентр», а навіть нічний клуб «Робін Гуд». Коронавірус у нас чомусь інфікує дуже вже вибірково», — іронізує Вікторія.
Людмила Ковтун, котра працює на полтавському авторинку «Спортек», скаржиться, що нині має денну виручку в сумі 500—700 гривень. «Такого раніше ніколи не було. Але якщо ринок закриють, невідомо, що буде взагалі. Ми просто не в змозі будемо платити податки. Тож влада має почути: у нас просто немає іншого виходу, як працювати з дотриманням усіх карантинних вимог», — наголошує жінка.
Нагадаємо, напередодні акції протесту підприємців голова Полтавської територіальної громади Олександр Мамай повідомив, що найближчого тижня влада прискіпливо спостерігатиме за поширенням коронавірусної інфекції і в разі, якщо ситуація в місті погіршиться, найперше стануть недоступними для відвідування заклади громадського харчування та спортивні клуби. Натомість уже вирішено, що музеї, театри й бібліотеки тимчасово закривають на карантин.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Фото автора
Додати новий коментар
Qwlrbq
4.11 2022 - 10:51
Посилання
rocaltrol 0.25 mg drug <a