Колективний вернісаж під такою назвою презентували в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського. Тут представлені твори полтавського декоративного розпису, які виконали такі відомі автори, як Юлія Мохірєва, Софія Бондаренко, Валентина Омельченко, Лідія Орел, Світлана Кравченко і Тетяна Ваценко. А поряд можна побачити роботи студенток кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Яни Койло та Ольги Калініченко, випускниці цієї кафедри Тетяни Куцох та аспірантки кафедри загальної педагогіки і андрагогіки Людмили Савенко, а також учнів Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського.
Цікаво представлені й дві невеликі персональні виставки — заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна та майстра розпису на тканині Наталії Давітян, яка спробувала себе в техніці полтавського розпису. На заході Наталія розповіла, що спочатку її приваблювала абстракція, а з часом вона заглибилася в народні традиції, вивчала літературу, спілкувалася з народними майстрами…
Євген Пілюгін, який вже не один рік очолює Полтавський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України, запропонував своїм колегам розписати декоративним розписом громадські будівлі, садиби творчих людей. Сам він має великий досвід розпису хат на Полтавщині, успішно робив це у Диканському, Гадяцькому, Глобинському, Решетилівському та Хорольському районах. Розписав і творчу майстерню колеги Наталки Свиридюк, назвавши свою роботу «Ляльковий дім». Відео про те, як вона створювалася, показали у бібліотеці. Присутні бачили, як розцвітали диво-квіти, літали пташки, а ляльки-мотанки водили хороводи біля будиночків, що оживали під рукою видатного майстра полтавського розпису.
Виставка творів майстрів декоративного розпису показує багату кольорову гаму, оригінальні зображення дерев та квітів, що не копіюють флори, а створюють на її основі фантастичні квіти та плоди. Роботам властивий яскравий колорит, вони цікаві за композицією і ритмікою. У них багато тепла і любові до рідної землі.
Оксана КРАВЧЕНКО
Фото з відкритих джерел
Додати новий коментар
Ettqlc
5.11 2022 - 4:18
Посилання
calcitriol brand <a href=