«Мій 2020-й»

Зліва направо: Олег Слизько, Валентина Скриль,  Олена Зозуля та Оксана Кравченко на відкритті виставки.
 

Напередодні свята весни і жінок у виставковій залі Полтавського літературно-меморіального музею І. П. Котляревського відкрилася виставка художниці Олени Зозулі. Усі живописні роботи створені протягом непростого 2020 року. Той рік забрав її батька Григорія Федоровича, який був родом із козацького хутора Зозулі, що на Шишаччині. Йому Олена й присвятила виставку. 

«Грунтовну професійну освіту Олена Зозуля здобула, навчаючись на архітектурному факультеті Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка у викладача живопису Миколи Білоуса. Її викладачами були також Валерій Трегубов та Георгій Негай. Університетські знання з історії архітектури, досвід, який отримала на стажуванні у Троїце-Сергієвій лаврі, дали їй змогу працювати художником-реставратором Полтавського Свято-Макаріївського кафедрального собору», — розповіла ведуча презентації — старший науковий співробітник музею Валентина Скриль. — У своїй творчості художниця розвиває те, що в останні роки витіснено на периферію постмодерном, — ліричний живопис. Майстриня вдало експериментує з кольором і світлом. Кожна її робота — це територія насиченого кольору, свято яскравих і приглушених фарб та світло-тіньових експериментів». Живопису Олена навчалася в художника Стаса Шляхтича в Коктебелі з 2006-го по 2013 рік.

 На виставці показані не лише картини, а й листівки. А на них — різноманітні квіти, такі, як «Маки від Котляревського» та квіткові композиції у пастельних тонах. Багато творів написано Оленою весною під час пленерів на дачі, що знаходиться на території По-

лтавського дендропарку. Особливість виставки полягає в тому, що картини в експозиції вивішені в два яруси — ніби два виміри, два настрої. Отож верхній ряд картин написано у світлих прозорих тонах —  твори легкі, музичні. Усі їх ще бачив батько мисткині, і вони йому подобалися. На картинах нижнього ряду представлені старовинні будиночки вулиці Мясоєдова, де розташована майстерня землячки. Ці твори мають темне тло. Писала їх восени після важкої втрати. Енергетика цих картин різна — і це відчули відвідувачі вернісажу. У них сильна, сповнена  життєвої енергії лінія. Уважний глядач зупиниться і задумається.

На презентації художницю привітали мама — Валентина Олександрівна, лідер партії «Республіка» Олег Слизько, який вручив їй подяку Полтавської обласної ради за самовіддану культурно-освітню працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію, значний особистий внесок у розвиток мистецтв на Полтавщині та з нагоди Міжнародного жіночого дня. Мистецтвознавець і поет Кім Скалацький звернувся до Олени німецькою мовою, оскільки вона народилася в Німеччині, хоча не розмовляв нею вже 20 років. Кім Григорович подарував мисткині свою нову книгу поезій під назвою «Сподівання.ZENTO». Відомий полтавський художник Анатолій Лавренко наголосив у своєму виступі: «Тримай своє «Я»! Тебе можна впізнати, бо ти радикально не змінюєшся. Це добре. Твої роботи чесні, у них — простота, ясність. Олена робить малюнок під себе!»

Виставка Олени Зозулі демонструватиметься до 1 квітня.

Оксана КРАВЧЕНКО

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Holvlo.

buy calcitriol generic <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol 0.25mg uk</a> oral calcitriol 0.25mg