Цех з утилізації ртутних ламп під Полтавою: люди збирають підписи проти будівництва

 

Жителі села Мачухи Полтавського району, де планують на російському обладнанні облаштувати цех з утилізації небезпечних відходів, а саме — ртутних ламп, виступають проти цього та збирають підписи на знак протесту, повідомляє kolo.news.

Нагадаємо, запустити під Полтавою цех з утилізації небезпечних відходів (ртутних ламп) планує ТОВ «Полекозахист», саме з цим підприємством місто й область уже мають договір на утилізацію небезпечних відходів, які збирає «екобус». Запустити процес утилізації планує на устаткуванні російського виробництва в селі Мачухи на території колишнього заводу залізобетонних конструкцій. Місцеві нарікають на шкоду для навколишнього середовища. Поки що підприємство вивчає та оцінює вплив своєї майбутньої діяльності на стан довкілля, після цього планує провести громадські слухання й представити звіт. Зараз, у період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, громадських слухань попередньо не проводили, але висловити власну думку жителі села можуть письмово, як зазначено на офіційній сторінці мачухівського комунального підприємства «Дружба». Місцеві виступають проти майбутнього будівництва, відтак оголосили в соціальній мережі збір підписів. 

Житель Мачух Андрій Мосієнко у коментарі kolo.news розповів, що ініціативна група людей, які виступають проти цеху з утилізації ртутних ламп, уже направила своє звернення. «Я вважаю, що такому переробному цеху не місце серед житлових будинків. Оскільки ртутні лампи — це небезпечні відходи, відповідно, і вплив на екологію негативний. Проти такого цеху не лише я, а й багато жителів Мачух, особливо ті, хто живе найближче до промислового майданчика, де хочуть зробити цех, — зауважив Андрій Мосієнко. — До найближчого будинку від території, де відбуватиметься утилізація небезпечних відходів, — кілометр. Але поряд, на відстані 300 метрів від цієї території, знаходяться дачі. Ми не хочемо жити серед шкідливих відходів. Не хочемо, щоб незрозуміло яким повітрям дихали наші діти. На мою думку, подібні майданчики потрібно облаштовувати подалі від населених пунктів». 

Також маємо коментар від іще одного жителя Мачух. «Ця промислова зона знаходиться в одному кілометрі від житлових будинків, поряд — дачі. Я вважаю, що ці зони треба розташовувати на тій відстані, на якій вимагають норми для певного виду діяльності, вони мають бути розраховані на зберігання небезпечних відходів. Тим паче, що обладнання не нове, і гарантії збереження екологічної безпеки сумнівні. Тому жителі нашої ОТГ проти такого майданчика», — написав Олександр Шевченко.

Жителі Мачух уже почали звертатися до місцевої сільської ради, а також до Міністерства екології України. 

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ncqdty.

order calcitriol sale <a href="https://rocaltrtn.com/">purchase calcitriol online cheap</a> order calcitriol pill