Презентували мистецький проект «Мій Котляревський»

 

Спільний мистецький проект Полтавського літературно-меморіального музею Івана Котляревського та обласної організації Національної спілки художників України «Мій Котляревський» нещодавно був презентований у музеї письменника. «Нині музей не може жити сталими стандартами музейної справи. Відвідувач став дещо іншим. Пандемія теж внесла свої корективи. Тому ми сьогодні розпочинаємо відкритий творчий діалог музейників та художників стосовно популяризації життєвого і творчого шляху Івана Котляревського. Нам не вистачає саме сучасної мистецької інтерпретації справи», — наголосила заступник директора літературно-меморіального музею Івана Котляревського Марина Голубнича. Пані Марина ознайомила присутніх із розробленим Положенням про організацію і проведення музейної ініціативи у межах мистецького проекту «Мій Котляревський».  

«Ідею та головну мету нашої зустрічі можна озвучити так: популяризація творчості Івана Котляревського — вишукана форма популяризації національної ідеї, — зауважила провідний науковий співробітник музею Євгенія Стороха, звертаючись до присутніх. — Зараз мало хто згадує про те, що сам Іван Котляревський надавав вагоме значення візуальному аспекту образів «Енеїди». Адже він першим, як згадує Степан Стеблін-Камінський, створив кумедні малюнки до поеми, які, на жаль, «невідомо куди зникли». Стосовно «Наталки Полтавки» таких звісток немає. Проте у харківському альманасі «Утренняя звезда» від 1833 року вміщено малюнок без авторства, названий «Наталка Полтавка». А якщо ми висловимо припущення, що автором малюнка був сам автор п’єси? Це було б логічно, адже, як ми вже знаємо, малювати Іван Котляревський умів. Принаймні нам це припущення подобається. Ми звертаємося до художників з ініціативою звернути ваш творчий погляд до постаті Івана Котляревського — великого українця, великого полтавця і нашого вічного сучасника, бо ж скільки буде Україна, стільки у ній звучатиме голос нашого поета».

Голова обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко зупинився у своїй промові на великій відповідальності, що лягає на художників краю, адже ми мало знаємо Івана Котляревського. Також він нагадав присутнім про 2 виставки 2003-го та 2019 років, присвячених письменнику і громадянину, що відбулися в Полтаві. Він висловив надію на те, що митці виправдають усі сподівання. Роботи будуть різними, проте мають бути вистражданими.

Художники покажуть своє бачення образів класика нової української літератури на виставці творчих робіт, що запланована на вересень нинішнього року. Після цього їхні твори перейдуть до фондів музею.

Оксана КРАВЧЕНКО

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Cdqxgk.

order rocaltrol 0.25 mg pills <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol online</a> calcitriol 0.25mg uk