Навчальну теплицю з Полтави три роки поспіль визнають кращою в Україні

 
Робота в теплиці є цікавою й пізнавальною для гуртківців.
 

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді вже третій рік поспіль стає переможцем Всеукраїнського  конкурсу-огляду «Дивовижна теплиця», який проводять із метою сприяння розвитку мережі навчальних теплиць. А от теплицю з Полтави визнали кращою на всеукраїнському рівні за такими критеріями: новизна в освітньому процесі, якість поданих матеріалів, організація дослідницької роботи тощо. Вона є незамінною для проведення занять із вихованцями гуртків «Юні овочівники», «Юні рослинники», «Квітникарство», «Фітодизайн з основами художньої майстерності», «Знавці лікарських рослин». Тут є розмах для діяльності, адже її загальна площа становить 180 квадратних метрів.

Спорудили  теплицю, про яку йдеться, далекого 1958 року. У 1963-му ж добудували іще одну. А 2015 року провели повну реконструкцію приміщення, перетворивши другу тепличну зону на оранжерею. Колекція квітково-декоративних рослин захищеного грунту в ній тепер налічує близько 56 видів. Це зокрема представники флори тропіків, субтропіків, пустелі: велике сімейство кактусів, сукулентів, вічнозелені дерев’янисті рослини. За словами завідувачки лабораторії квітникарства та овочівництва Наталії Грищенко, ця колекція постійно оновлюється, поповнюючись новими екземплярами завдяки співпраці еколого-натуралістичного центру з Національним ботанічним садом імені М. М. Гришка НАН України, ботанічним садом Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна тощо. 

— Робота в теплиці є цікавою й пізнавальною для гуртківців. В основному вона припадає на осінньо-зимовий період, а тому певною мірою компенсує дефіцит спілкування із живою природою, — зазначає Наталія Грищенко. — Окрім того, дає змогу вирішити низку важливих  завдань — від вирощування  розсади та квітів у вазонах для озеленення території й приміщень закладу до виховання в дітей бережливості, гуманного ставлення до всього живого. На заняттях ми наочно демонструємо вихованцям, як росте й розвивається та чи інша рослина, який вплив на різних представників флори мають умови вирощування. Узимку наші вихованці разом зі своїми наставниками вирощують цибулю на зелене перо, кріп, петрушку, навесні — овочеву та квіткову розсаду, протягом року доглядають за кімнатними рослинами.

У  теплиці проводять і найрізноманітніші досліди та спостереження, у процесі яких юні натуралісти на практиці переконуються в необхідності глибоких знань для оволодіння силами природи. Наразі тут намагаються виростити з кісточок такі екзотичні рослини, як авокадо, мандарин, апельсин, фінікову пальму.

— А ще купили в магазині ананас, зрізали верхівку плоду і, поставивши її у воду, дочекалися, поки з’явилися корені, після чого висадили «чубчик» у грунт, — додає Наталія Грищенко. — Що й казати, подібні досліди — достатньо копітке заняття. Але дітям це цікаво. Що ж до тематики дослідницької роботи, то це — «плюси» пікірування для формування кореневої системи рослин, вегетативне розмноження їх, вивчення кращих умов укорінення, вплив мікроклімату теплиці на кімнатні квіти тощо.

Згідно з висновком журі, колектив закладу, про який ідеться, і цьогоріч нагороджено грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за першість у Всеукраїнському конкурсі-огляді «Дивовижна теплиця». Вітаємо із заслуженою перемогою!

Ганна ЯРОШЕНКО

Фото зі сторінки Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у «Фейсбуці»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Mmvzpr.

buy rocaltrol online <a href="https://rocaltrtn.com/">buy calcitriol 0.25 mg</a> order rocaltrol 0.25 mg without prescription