У Полтаві триває «тарифний» бунт: протестувальники знову перекривають дороги

Учасники акції протесту заявили, що анонсоване Прем’єр-міністром України зниження ціни на природний газ — це черговий фарс влади.
 

Попри зниження температури, вранці 15 січня полтавці знову зібралися біля стін будівлі облдерж-адміністрації та обласної ради. Цього разу озброїлися ще більшою кількістю плакатів: «Ні — змові влади з олігархами!», «Скасувати плату за транспортування газу!», «Облгази — в державну власність», «Ні — владі монополій!», «Коболєв, Вітренко, у відставку!», «Українцям — український газ», «Ми за вас голосували — не робіть нас жебраками» тощо. Обурені люди говорили, що після оплати за «комуналку» за новими тарифами лишаються взагалі без засобів для існування. «Маючи 53 роки робочого стажу, отримую пенсію в розмірі 2 900 гривень — добре, що в січні добавили аж 245 гривень. При цьому маю заплатити за газове опалення оселі 2 400 гривень та плюс 300 гривень за транспортування газу, — поділилася зі мною одна з протестувальниць, котра не побажала назватися. — Скажіть, на що мені витратити гроші, що залишаться: на їжу чи таблетки?»

«Політикою цієї антинародної влади є знищення української нації через грабіжницькі тарифи, продаж землі, ліквідацію безкоштовної медицини, — зазначив у своєму виступі один з організаторів акцій протесту проти підвищення тарифів Роман Стегній. — Наші вимоги незмінні: скасування ціни за транспортування нашого газу нашими трубами по нашій землі, відновлення пільгових 100 кіловат-годин електроенергії, заборона підвищення тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання води. До того ж вимагаємо відправити у відставку Кабінет Міністрів України, а також керівництво області  за непрофесійність, що призвела до неправомірного підвищення тарифів. Ціна на український природний газ для населення не повинна перевищувати його собівартості».

«Ми з вами змусили депутатів облради зібратися на позачергову сесію. Так само й у Києві влада заворушилася через те, що люди піднялися по всій країні. На сесії представники газорозподільних компаній звітували про свою діяльність, розказуючи, які вони «білі та пухнасті». А коли депутати почали їх «бомбити», жодним чином не реагували. Тобто для них влада — не авторитет, бо за ними стоять олігархи, які витягують із кишень звичайних людей останні копійки. Дуже прикро, що депутати тільки тоді починають щось робити, коли ми виходимо на протести. А оця подачка уряду у вигляді незначного зниження ціни на природний газ — це черговий фарс, бо цю знижку, без сумніву, заклали заздалегідь, розуміючи, що люди бунтуватимуть. Сьогодні вони хочуть розігнати нас по домівках, анонсуючи зниження тарифу. Не ведіться на це!» — закликав у своєму виступі активіст Олег Слизько.

Протестувальники, які брали слово, були одностайні в думці, що газорозподільчі компанії  вже зовсім знахабніли, закладаючи до тарифу надприбутки й борги за свою неефективну діяльність попередніх років, а депутати облради лише на останній позачерговій сесії це з’ясували. Лише на деякий час мітингарі розгубилися й навіть посперечалися, що ж робити далі: одні хотіли, аби очільники обласної влади вийшли до народу, інші пропонували знову перекрити рух транспорту на дорогах. І тут у ситуацію втрутився екс-нардеп Сергій Каплін. 

«Кілька років я говорю скрізь, де тільки можна, що ціна на природний газ завищена вчетверо—вп’ятеро. Ми маємо законне право використовувати  український газ за собівартістю. А що робить Прем’єр-міністр? Пропонує ціну на блакитне паливо знизити до 6,99 гривні за кубометр і при цьому вимагає, щоб за січень ми заплатили по 9,5 гривні. Це маніпуляція. Чи готові ви боротися за те, щоб нагорі скасували ці грабіжницькі тарифи? Повірте, як тільки перекриємо центральні автотраси в усій країні, це спрацює, — заявив колишній народний депутат України. — Якщо ми хочемо добитися ціни на блакитне паливо в розмірі 2 гривні за кубометр, а також порядку в роботі газорозподільних компаній і головне — націоналізації «Полтавагазу», за що я зібрав 50 тисяч підписів, треба організувати систематичне перекриття руху транспорту на автошляху міжнародного значення  Київ — Харків».

Також Сергій Каплін запропонував створити штаб із підготовки безстрокового перекриття згаданої автомагістралі й доручити координаторам провести інформаційну роботу серед населення в кожному дворі, а ще — у соцмережах, звернувшись і до жителів інших регіонів, аби й вони ініціювали подібні акції, — тільки так, мовляв, може спрацювати «тарифний» протест. На знак підтвердження своїх намірів учасники акції протесту рушили в напрямку до Корпусного парку й у самісінькому центрі міста одночасно перекрили кілька доріг. Наступного разу домовилися блокувати рух транспорту на автодорозі Київ — Харків.

А вже в понеділок, 18 січня, відбулося анонсоване у п’ятницю перекриття згаданої автомагістралі. За порядком під час пікетування стежили співробітники поліції. Інша група мітингувальників традиційно зібралася біля будівлі облдержадміністрації та облради.

Тим часом на позачерговій сесії Полтавської обласної ради, де звітували представники газорозподільних компаній області, депутат облради, голова правління АТ «По-лтаваобленерго» Руслан Стройний запропонував скликати іще одну позачергову сесію, на якій заслухати інформацію щодо формування тарифів комунальними підприємствами облради  «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго». Він пророкує: отримавши в лютому платіжки за тепло й воду, в яких будуть «намальовані» суми в розмірі 3—4 тисячі гривень, містяни знову вийдуть на вулицю.

Ганна ЯРОШЕНКО

«Вечірня Полтава»

Фото автора

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 11 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ebgwsk.

calcitriol 0.25 mg brand <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol online</a> purchase calcitriol generic