Міністр освіти і науки повідомив про розвиток у Полтаві мережі спецзакладів для дітей з особливими потребами

 
 

22 грудня міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у межах робочого візиту на Полтавщину разом із головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим ознайомився з роботою Полтавського навчально-реабілітаційного центру, розмішеного за адресою: вулиця Героїв Сталінграда, 16. «Я відвідую подібні реабілітаційні центри по всій Україні. Вони дуже потрібні, адже дитина з особливими освітніми потребами не завжди може навчатися в звичайній школі чи дитячому садку, — розповів Сергій Шкарлет. — У цьому центрі працюють педагоги зі спеціальними знаннями, які можуть допомогти дитині набути певних навичок, зокрема з позитивом перебувати в складних обставинах і соціалізуватися в середовищі. Закривати такі реабілітаційні центри — це злочин. Ми маємо їх підтримувати, зокрема й на законодавчому рівні, надавати всіляку допомогу, розвивати їхню мережу, насамперед для того, щоб діти були щасливими».

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов розповів, що згаданий заклад є унікальним для області. «Ми маємо дати шанс дітям з особливими потребами на розвиток і майбутнє. Педагоги цього реабілітаційного центру розробили спеціальні методики навчання таких вихованців, і ми їх запроваджуватимемо й розвиватимемо, — зауважив Олег Синєгубов. — Нині заклад отримує кошти на утримання з обласного бюджету».

Директор департаменту освіти і науки Полтавської облдерж-адміністрації Віта Ковальська додала, що в планах — створити багатопрофільний реабілітаційний центр. Нині ж Полтавський навчально-реабілітаційний центр приймає дітей з усіх районів області. Є й цілодобові групи. Він має два відділення — у Полтаві та Михайлівці, що неподалік від Диканьки. Нині в закладі перебуває 161 дитина.  «Наші вихованці мають різні нозології, немає лише незрячих. Заклад — експериментальний майданчик все-українського значення з впровадження роботи з дітьми з аутизмом, — розповідає директор Любов Січкар. — Центр повністю забезпечений кадрами. Із 89 педагогічних працівників 68 — мають вищу спеціальну освіту. Є 12 дефектологів, 14 логопедів, 5 спеціальних психологів, соціальний педагог».

Найбільше в центрі дітей зі спектром аутизму. Це досить складна нозологія, яка до кінця ще не вивчена в світі. Полтавські педагоги працюють в експерименті саме з цими дітьми, щодня продовжуючи навчатися. Бо для цих дітей ще немає достатньо підручників, навчального матеріалу, доводиться все це виготовляти власноруч. «Ми повністю модифікуємо програми — щоб досягнути результату, підлаштовуємо їх під дітей. Тричі на рік проводиться діагностика. Відповідно до неї складаємо освітній маршрут. Фахівці працюють із дітьми майже індивідуально», — зазначила заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавського навчально-реабілітаційного центру Наталія Різник, повідомляє прес-служба Полтавської обл-держадміністрації.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 11 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Zuqykp.

order generic rocaltrol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol without prescription</a> calcitriol order online