Обласну філармонію та краєзнавчий музей запропонували подати до програми «Велике будівництво в культурі» на 2021 рік…

 

Минулого тижня до По-лтавщини з робочим візитом завітав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він побував у Гоголівськогому культурному центрі, Диканьці й Опішні. Також відвідав По-лтавський художній музей (Галерею мистецтв) імені Миколи Ярошенка, взяв участь у Національному круглому столі, ініційованому Міністерством культури та інформаційної політики України. Разом із головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим гість зі столиці оглянув будівлю Полтавської обласної філармонії й оцінив стан її реконструкції, повідомляє прес-служба Полтавської облдержадміністрації.

«На Полтавщині до програми «Велике будівництво в культурі» на наступний рік ми запропонували подати два об’єкти — крає-знавчий музей і філармонію. Реконструкція останньої триває понад п’ять років. Проблеми щодо фінансування, які були, ми розв’язуємо, але звертаємося до держави щодо співфінансування, аби завершити об’єкт у 2021 році. Усі підстави для цього є. Фактично там роботи знаходяться на завершальному етапі», — зазначив Олег Синєгубов.

Очільник області розповів, що Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського відвідував і Президент України Володимир Зеленський, який поставив завдання відреставрувати його. «Фасадну частину ми вже зробили. Тепер маємо перейти до внутрішнього оздоблення. Це буде реставрація. За кошторисом необхідний обсяг фінансування становить 105 мільйонів гривень. Маємо розуміння, яким чином на умовах співфінансування з обласного бюджету цей проект реалізовуватимемо. Він розрахований не лише на 2021 рік», — додав Олег Синєгубов.

Проект передбачає внутрішні роботи у вестибюлі та залі урочистостей, облаштування системи опалення та кондиціонування, сантехнічні, електротехнічні роботи, монтаж систем пожежної та охоронної сигналізацій, відеонагляду. «Експертна рада розглядатиме об’єкти, подані до програми «Великого будівництва в культурі», за кількома чинниками. Береться до уваги не лише стан об’єктів, а й їхня спроможність підвищити кількість глядачів, відвідувачів, можливість включення до туристичних маршрутів, історична і культурна цінність. Президентська програма розрахована на кілька років. Плануватимемо ці дії впродовж не тільки наступного, а й 2022—2024 років», — зазначив Олександр Ткаченко.

«Ми розуміємо, які об’єкти подаватимемо до програми на 2022-й, 2023 роки. Потрібно враховувати й питання інфраструктури, адже ми не можемо вкласти в об’єкт, наприклад, 100 мільйонів гривень, а до нього при цьому не буде нормальної дороги. Тому підходитимемо до цього комплексно — закладаємо кошти й на ремонти відповідних доріг», — додав Олег Синєгубов.

Щоб залучити ресурси на реконструкцію обласної філармонії та реставрацію краєзнавчого музею, Полтавська облдержадміністрація подала всі необхідні пакети документів на отримання фінансування з державного бюджету (секторальна підтримка), із Державного фонду регіонального розвитку й через державну цільову програму («Велике будівництво в культурі») Міністерства культури та інформаційної політики України.

…а Полтавський театр імені М. В. Гоголя — на здобуття статусу національного

Полтавська облдержадміністрація ініціює отримання статусу національного для Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя.

«Це визначна пам'ятка архітектури, яку звели понад 60 років тому. Обласна адміністрація вже підготувала необхідні документи, розробила та направила на погодження Кабміну проект відповідної постанови. Обговорили це питання з міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком, який перебував із робочим візитом на Полтавщині. Театр імені Миколи Гоголя був і залишається одним із найпопулярніших та найвизначніших культурних центрів регіону», — зауважив Олег Синєгубов.

У свою чергу міністр культури та інформаційної політики зауважив, що в Києві найближчим часом почнуть працювати над наданням статусу національного театру імені М. В. Гоголя. Зокрема це питання розглядатиме спеціальна науково-методична рада.

Нагадаємо, у межах другого етапу реалізації програми «Велике будівництво в культурі» передбачається не лише відновлення музеїв та культурних пам’яток, а й надання статусу національних закладам, які розвивають українську культуру.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 10 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Wopthw.

rocaltrol online <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol 0.25mg pills</a> rocaltrol 0.25mg price