Чи допоможе новообрана влада Полтави місцевим епідеміологам?

 

Ми опинилися під «окупацією» коронавірусу, який щодня посилює свій тиск. На жаль, епідемічна ситуація не покращується ще й за нинішніх умов збільшення кількості хворих на грип та інші захворювання. У цій занадто складній, ледь не катастрофічній епідемічній ситуації нам усім необхідно об’єднатися, аби зупинити наступ пандемії коронавірусної інфекції.

На плечі медиків впав величезний тягар у вигляді гострої респіраторної вірусної інфекції COVID-19, який показав ставлення різних гілок влади до вирішення нагальних питань організації лікування й профілактики цієї особливо небезпечної хвороби, що несе величезну загрозу суспільству. Медичні працівники, зокрема епідеміологи, вірусологи, гігієністи, дезінфекціоністи й інші фахівці обласного лабораторного центру і його підрозділів опинилися на передовій, ризикуючи своїм життям і здоров’ям. Якщо медики Полтавщини об’єдналися і щодня перебувають у зоні ризику заразитися на COVD-19, то колишня влада Полтави, яка нині знаходиться в «червоній зоні» карантину, в умовах пандемії своїми злочинними діями поетапно робила все можливе, щоб зупинити діяльність Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: вулиця Івана Мазепи, 57, сприяючи спочатку відключенню постачання природного газу, потім — електроенергії, а нині й тепла. У відповідь на неодноразові колективні звернення працівників цього підрозділу, обласного лабораторного центру, наукового товариства лікарів-гігієністів та епідеміологів, комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства громадської ради при 

Полтавській облдержадміністрації до секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти  ті отримували лише бюрократичні відписки і глибоке нерозуміння з боку влади того, що вона також несе відповідальність, зокрема і кримінальну за недотримання законодавства в сфері санітарно-епідемічного благополуччя та боротьби з інфекційними хворобами. 

Нині виникла надзвичайна ситуація: місто Полтава «палає» від коронавірусної інфекції, помирають люди, а працівники міського лабораторного підрозділу змушені працювати в холоді. Через порушення умов праці співробітники почали хворіти, зруйнувалася відрегульована система діяльності епідеміологів, гігієністів і лабораторій, що вплинуло на проведення відповідних протиепідемічних заходів. Крім того, під час цих ганебних дій із боку міської влади ми втратили лікаря-епідеміолога та його 

помічника, лікаря-бактеріолога, двох лікарів лаборантів і гігієніста, а також інших фахівців. На всю Полтаву і Полтавський район залишилися лише один лікар-епідеміолог та один помічник. Це кадровий колапс. Дивує також позиція керівництва робіт із ліквідації наслідків надзвичайної медико-біологічної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, при облдержадміністрації та інших структур, які не втрутилися у розв’язання вищевказаної проблеми і практично не реагували на наші неодноразові звернення. Тому ситуація залишилася патовою. Це свідчить про те, що в області не виконують закону про звернення громадян. До того ж приміщення Полтавської міської санепідстанції, яку міська вдала ошукала, нам не повернули, тож колектив фактично залишився без даху над головою.

Свого часу в міському лабораторному підрозділі, який займав приміщення за адресою: вулиця Івана Мазепи, 57, були створені всі належні умови для виконання своїх обов’язків епідеміологами, санітарними лікарями й іншими працівниками лабораторії. Робота була налагодженою, але вкрай напруженою в умовах пандемії коронавірусної інфекції. Але постійний тиск із боку міської влади на цей підрозділ та її ганебні дії призвели до деморалізації колективу, втрати кадрових ресурсів, руйнування системи діяльності підрозділу. Усе це сприяло погіршенню епідемічної ситуації в обласному центрі та Полтавському районі, зокрема поширенню коронавірусної інфекції. Після відключення газу й електроенергії ще на початку навчального року призупинилася робота бактеріологічної і хімічної лабораторій, що сприяло псуванню живильних середо-

вищ і діагностикумів для лабораторних досліджень інфекційних та інших хвороб. Крім того, епідеміологи були позбавлені інформаційного простору, що перешкоджало епідеміологічним розслідуванням. Також у такий спосіб припинили роботу епідеміологів, санітарних лікарів та інших фахівців, проведення лабораторних та інструментальних досліджень і вимірювань у сфері забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя й біобезпеки населення. Колишній міській владі на це було «начхати», її не цікавили здоров’я населення й діяльність міських епідеміологів, гігієністів та лабораторій. Вона просто сприяла поширенню вірусних інфекцій, зокрема COVID-19. А ми неодноразово попереджали міську владу, керівництво Полтавської облдержадміністрації, МОЗ України про можливі наслідки погіршення епідемічної ситуації. Отож епідеміологи й інші фахівці міського лабораторного підрозділу виявилися знову ошуканими, адже влада всіх рівнів їх не підтримала. А це шлях у нікуди.

Зараз необхідно рятувати життя і здоров’я наших громадян, активно запобігаючи поширенню коронавірусної інфекції й інших захворювань. На жаль, епідемічна ситуація, що склалася через коронавірусну інфекцію як в Україні загалом, так і в Полтавській області зокрема, погіршується. Якщо в області зареєстровано понад 19 тисяч підтверджених випадків захворювання на COVID-19, то, лише вдумайтеся, у місті Полтаві та Полтавському районі — майже 10 тисяч (щодня фіксують понад 200 нових випадків захворювання). В області відбувається постійне зростання кількості хворих, найбільше випадків зареєстровано у Кременчуці, Миргороді, Горішніх Плавнях, а також у Зіньківському, Лохвицькому, Глобинському, Новосанжарському, Велико-Багачанському та інших районах. Крім того, захворіли близько 800 медиків і понад 400 дітей. На жаль, зростає кількість померлих — 381. Найбільше таких випадків у Полтаві — 120, у Кременчуці — 70, у Глобинському районі — 20, у Горішніх Плавнях — 20, у Кременчуцькому районі — 14, Лохвицькому — 13,  у Лубнах — 11. Смертність серед людей зареєстрована у всіх регіонах області. Усе це свідчить про необхідність профілактики й лікування цієї небезпечної недуги. 

Нині ймовірність заразитися для кожної людини висока, як і при грипі та інших гострих респіраторних вірусних інфекціях. Тому так важливо постійно дбати про свій імунітет, який у людини працює цілодобово і намагається не допустити в організм «ворогів», таких, наприклад, як COVID-19. А щоб імунна система впоралася з цим, необхідно дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від шкідливих звичок (паління, вживання спиртних напоїв, наркотиків тощо), не перевтомлюватися, дотримуватися санітарних норм і правил тощо.

Варто зазначити, що гостра респіраторна вірусна інфекція 

COVID-19 здебільшого уражає людей із різними хронічними захворюваннями, такими, як серцево-судинні, цукровий діабет, онкологія, ожиріння тощо. Ці люди перебувають у зоні ризику. Однак почастішали випадки захворювання серед дітей та людей іншого віку. Тому необхідно дбати і про своє харчування. Більше споживайте молочних та рослинних продуктів, овочів, фруктів та різних вітамінів, екологічно чисту продукцію. Не зловживайте жирною їжею та продуктами з великим вмістом цукру. Дотримуйтеся порад дієтологів, сімейних лікарів та дбайте про раціональне харчування. На Полтавщині є можливість споживати продукти харчування виробництва ПП «Агроекологія» — господарства, в якому понад 40 років не застосовують отрутохімікатів і синтетичних мінеральних добрив.

Стосовно прогнозів щодо епідемічної ситуації варто загострити увагу на тому, що кількість випадків захворювання збільшується майже в геометричній прогресії, при цьому додалися грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Осінньо-зимовий період завжди був занадто складним. А тому всім нам необхідно дотримуватися вимог карантинних заходів заради безпеки кожної людини. Бережімо своїх батьків і дітей. Очікуймо також на появу вакцини проти COVID-19 як специфічного засобу боротьби з цією інфекцією.

Також звертаємося до ново-обраної влади міста Полтави, міського голови та керівництва облдержадміністрації, щоб вони невідкладно виправили помилки всіх попередників, які ошукали міську санепідстанцію та міський лабораторний підрозділ, і терміново вжили всіх заходів для відновлення роботи Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу ДУ «По-лтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» заради біобезпеки населення Полтавщини. Щира дяка небайдужим громадянам, нашим патріотам, керівникам різних установ, підприємств, організацій, які постійно надають благодійну допомогу лікарням, обласному лабораторному центру та його підрозділам, забезпечуючи всім необхідним, щоб система захисту медиків і хворих була надійною. Також велика подяка студентам Української медичної стоматологічної академії, які проявили високу свідомість, зголосившись надавати медичну допомогу хворим на COVID-19. А попередня влада міста такої допомоги та підтримки міському лабораторному підрозділу не надала, зробивши все можливе, щоб він припинив свою діяльність. Тому оцінку таким діям мають дати правоохоронні органи. Об’єднуймося та дотримуймося всіх карантинних заходів. Будьте здорові.

Валентин ШАПОВАЛ,

секретар обласного наукового товариства лікарів-гігієністів та епідеміологів, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, член громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Zoxvyt.

rocaltrol 0.25 mg uk <a href="https://rocaltrtn.com/">cost calcitriol 0.25mg</a> purchase calcitriol