4 листопада в мікрорайоні Алмазний на вулиці 23 Вересня 66-річна працівниця КП «ЖЕО № 2», виконуючи свої професійні обов’язки, згрібала листя на узбіччі й раптово провалилася у глибоку яму. Це трапилося на очах у молодого чоловіка, котрий проходив мимо. Не в змозі допомогти самостійно, він викликав «швидку» та рятувальників. За його словами, спочатку з провалля долинав стогін, та невдовзі все стихло.
«Коли працівники нашої служби прибули на місце події, з ями завглибшки майже 5 метрів ішов неприємний різкий запах. Працювати їм довелося в складних умовах, адже зверху отвір був порівняно невеликим, а при спуску вниз провалля стало ширшим, відтак була небезпека зсуву грунту, — розповів про подробиці начальник відділу інформації та комунікацій із громадськістю ГУ ДСНС України в Полтавській області Віталій Шкаревський. — Рятувальники обв’язали рятувальними мотузками як драбину, так і колегу, який спускався в западину, аби в разі обвалу його можна було швидко витягнути. Також він був в апараті для захисту органів дихання. Жінка, яка лежала на дні провалля, не подавала ознак життя. Бездиханне тіло обв’язали мотузкою й підняли на поверхню. На жаль, медикам лишилося тільки констатувати смерть».
Тепер причини та обставини трагедії з’ясовують право-охоронці. Як повідомив заступник начальника відділу комунікацій ГУ НП України в Полтавській області Роман Грішин, за згаданим фактом відкрито два кримінальні провадження: за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) та ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що потягнула тяжкі наслідки) ККУ. У межах розслідування кримінального провадження, відкритого за фактом службової недбалості, що призвела до загибелі працівниці комунального підприємства, поліцейські провели санкціоновані обшуки у службових приміщеннях КП ПОР «Полтававодоканал».
Тим часом багато хто з містян припускає, що таке глибоке провалля могло утворитися внаслідок обвалу застарілого каналізаційного колектора. Річ у тому, що такі колектори споруджували здебільшого за радянських часів (у 70—80-х роках минулого століття) із залізобетону — це було вигідно, адже не потребувало значних капіталовкладень. Однак і термін експлуатації таких залізобетонних конструкцій не надто тривалий — щонайбільше 25 років, і він, зрозуміло, уже давно сплив. У деяких місцях такі трубопроводи зруйнувалися повністю. Відтак стоки нерідко течуть підземними «коридорами», що утворилися, і вимивають грунт. Там, де цей грунт структурно нестійкий, він деформується. Нагорі ж ми спостерігаємо обвали. Так, улітку минулого року в Полтаві біля гаражного кооперативу на вулиці Огнівській буквально за лічені хвилини пішов під землю легковий автомобіль. Дякувати Богу, тоді ніхто з людей не постраждав. Та подібні обвали грунту в обласному центрі відбуваються все частіше й частіше. Тож де й коли обвал може статися наступного разу і хто стане його черговою жертвою, наразі ніхто прогнозувати не в змозі.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Фото надане прес-службою ГУ ДСНС України
в Полтавській області
Додати новий коментар
Yevjnk
4.11 2022 - 0:42
Посилання
generic calcitriol 0.25mg <a