Щоб розвантажити лікарні Полтави, хворих із непідтвердженим діагнозом COVID-19 направлятимуть до Полтавської центральної районної клінічної лікарні

 

У понеділок, 2 листопада, на нараді в голови Полтавської обл-держадміністрації обговорили питання про запобігання розповсюдженню гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусною інфекцією. Очільник області Олег Синєгубов повідомив, що в регіоні й надалі продовжують фіксувати велику кількість хворих щодоби. «Минулого тижня ми провели відповідні наради з комісією з питань тегногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та визначили обмежувальні заходи на тиждень для Полтави й районів. За нашими підрахунками, Кременчук фактично наблизився до «червоної зони», тому там теж треба скорегувати карантинні заходи»,  — зауважив Олег Синєгубов.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я По-лтавської облдержадміністрації Ігор Куделич розповів, що в області збільшується кількість тестувань. Зокрема минулого тижня близько 2 000 аналізів були направлені до київської приватної лабораторії, з якою уклали угоду.

На Полтавщині відпрацьована мережа з 26 лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим на коронавірусну інфекцію та хворим із підозрою на ураження COVID-19, із загальною кількістю ліжок 1 375 (перша хвиля — 19 закладів, 1 183 ліжка; друга хвиля — 7 закладів, 192 ліжка). «Станом на 30 жовтня в лікувально-профілактич-них закладах області на стаціонарному лікуванні перебували 266 хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 549 хворих із підозрою. 24 пацієнти перебувають у відділенні інтенсивної терапії з використанням апаратів ШВЛ, — розповів Ігор Куделич. — За останню добу здійснено 718 виїздів бригад екстреної швидкої допомоги, які виявили 115 випадків захворювання на пневмонію, тобто все це підозри на захворювання на коронавірусну інфекцію. Найбільше випадків запалення легень у жителів Полтави та району — 49, у Кременчуці — 23, Лубнах — 9 та Миргороді — 7». 

Найбільше пацієнтів лікують пневмонію в обласній інфекцій лікарні — 90 осіб (із них 46 — із підтвердженим діагнозом захворювання на СOVID-19, 44 — із підозрою). «Нині активно працюємо над маршрутами пацієнтів, щоб розвантажити лікарні Полтави. І тому прийнято рішення направляти хворих із непідтвердженим діагнозом на лікування до Полтавської центральної районної клінічної лікарні», — повідомив Ігор Куделич.

Для надання підтримуючої кисневої терапії в області 733 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню. «Щодня моніторимо ситуацію з киснем у лікувальних закладах Полтавської області щодо освоєння субвенції, яка надійшла минулого тижня. Поки що ситуація з госпіталізацією стабільна, але, якщо кількість хворих постійно збільшуватиметься, все більше ліжок будуть заповнені. Тому заплановане розгортання додаткових ліжок із кисневою підтримкою до 80% від загального ліжкового фонду визначених закладів», — підсумував Олег Синєгубов.

Заклади, які були визначені для лікування хворих на COVID-19, стовідсотково забезпечені засобами індивідуального захисту з резервом роботи до 2 місяців. В Україні забезпеченість засобами захисту станом на 30 жовтня становить 66,52% (у Полтавській області — 81,3%), повідомляє прес-служба Полтавської облдержадміністрації.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 13 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Dbrkez.

calcitriol 0.25mg pill <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol drug</a> calcitriol 0.25 mg without prescription