Від «Комільфо» до «LIKE» через класику

Сцена з мініатюри «Пожартував» за мотивами твору Антона Чехова. Грають актори Олена Никифоренко,  Сергій Карамушко, Віталій Явтушенко, Руслан Титаренко та Наталія Тимощук.
 
Тетяна Грицкевич та Ірина Данько у мініатюрі  «Барабан і флейта» за мотивами твору Антона Чехова.
 

Майже два роки тому в Полтаві заявив про себе новий театр-студія  під назвою «Комільфо». Нещодавно в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського із дотриманням усіх вимог карантину відбулася  вистава із трьох мініатюр «Вечір комедії». У перекладі «комільфо» означає «гречно», «чемно», «пристойно». Уперше актори театру показали «Монологи» й у жовтні «Мініатюри» за оповіданнями класика російської літератури Антона Чехова та його учня — Аркадія Бухова.

На захід завітали театромани, письменники-драматурги та режисери відомих театрів. Аматорські театри постійно ставлять твори Антона Чехова, але цікавість до нього не згасає. Так, сценка «Контрабас і флейта» у виконанні аматорів перетворилася на «Барабан і флейту», де замість чоловіків грали дві дівчини — Тетяна Грицкевич (флейта) та Ірина Данько (барабан). Друга вистава Антона Чехова «Беззаконня» — про те, як колезький асесор Мігуєв, котрого грає Віталій Явтушенко, повертається на дачу, згадуючи про неприємну розмову з колишньою покоївкою Агнією, яка вимагає 5 000 відступних, погрожуючи розповісти про інтрижку його дружині, ще й надати доказ — показати немовля. Підійшовши до будинку, він побачив на ганку згорток, а у ньому виявилася дитина. У виставі полтавці прекрасно передали муки совісті чиновника — вічні муки чоловіка через зраду дружині. У цій мініатюрі молода режисерка Наталія Тимощук вдало поєднала тонкий психологізм і соковитий живописний мазок, що вдається далеко не кожному професіоналу.

А от з Аркадієм Буховим театрали за останні 20 років зіткнулися вперше. Цей російський письменник, сатирик та фейлетоніст у ХХІ столітті абсолютно забутий у Полтаві. Тому полтавці на прем’єрі були вдячні режисерці та керівниці самодіяльного театру Наталії Тимощук за знайомство з цим автором через виставу «Будинок із колонами». Декорації замінили меблі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. 

Аркадія Бухова, як зрозуміли з вистави присутні, цікавить психологія — відхилення від людських норм, що заважають жити, завдають страждання. Його улюблений прийом — виділити якусь рису характеру або поведінки і довести її завдяки низці епізодів до абсурду, показати всю її злоякісність, як в оповіданні «Будинок із колонами». Часто Аркадій Бухов писав оповідання від першої особи. 

Вистава полтавського театру була гротескною і цікавою. Того дня в бібліотеці прозвучало нове театральне слово. «Емоційно, делікатно, сучасно і зрозуміло», — так охарактеризувала виступ акторів театральний педагог Галина Чернявська, вітаючи свою ученицю Наталію Тимощук. Після вистави під час спілкування з глядачами Наталія Тимощук повідомила, що театр змінює назву з «Комільфо» на «LIKE».

Оксана КРАВЧЕНКО 

Фото 

Руслана ТИТАРЕНКА

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 23 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Spdheb.

cheap calcitriol 0.25 mg <a href="https://rocaltrtn.com/">buy rocaltrol 0.25mg online</a> purchase calcitriol online cheap