Полтава увійшла до «помаранчевої зони» епідемічної небезпеки

 

Станом на вівторок, 6 жовтня, на Полтавщині за останню добу лабораторно підтверджено 305 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію (до того ж іще 

6 409 осіб мають підозру на інфікування COVID-19), зокрема в Полтаві маємо 171 новий випадок, у Кременчуці — 54 нових випадки, у Миргороді — 13, у По-лтавському районі — 10, у Котелевському районі — 8, у Лохвицькому районі — 7, у Семенівському районі та  Лубнах — по 5, у Диканському та Лубенському районах — по 4, у Кобеляцькому й Пирятинському районах — по 3, у Миргородському, Кременчуцькому, Шишацькому, Хорольському, Гребінківському, Козельщинському районах — по 2, у Новосанжарському, Зіньківському, Решетилівському, Гадяцькому, Великобагачанському й Чорнухинському районах — по 1. Загалом від початку карантину в нашій області зафіксовано 3 270 випадків ураження на нову небезпечну інфекцію. Усього зареєстровано 50 летальних випадків, із них нових за останню добу — 

3 (у Полтаві, Карлівському й Пирятинському районах).

Наразі в обласному центрі продовжують лікування в стаціонарі 92 особи, на амбулаторному лікуванні перебувають 1 090 осіб. 

1 051 особа має підозру на наявність коронавірусної інфекції, 3 276 людей перебувають у самоізоляції. У зв’язку зі зростанням кількості випадків ураження COVID-19  із 5 жовтня Полтава увійшла до «помаранчевої зони» епідемічної небезпеки. Тож відтепер на території міста, відповідно до роз’яснень Міністерства охорони здоров’я України, діють такі карантинні обмеження: перевезення пасажирів у громадському транспорті дозволено тільки в межах 50 відсотків сидячих місць, суттєво обмежуються планові операції в медичних закладах, діяльність хостелів, туристичних баз тощо (окрім готелів), розважальних закладів, ресторанів у нічний час, прийом нових змін у дитячих таборах, робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, а також проведення масових заходів (1 людина на 20 квадратних метрів). У закладах побутового обслуговування й торгово-розважальних центрах має перебувати не більше 1 особи на 10 квадратних метрів. Як і раніше, заборонено перебувати у громадських місцях без засобів індивідуального захисту. 

Втім, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота вважає, що столичні чиновники необгрунтовано нав’язують жорсткі карантинні обмеження на місцях. «На сьогодні маємо 74 мільйони гривень недовиконання надходжень до міського бюджету. Якщо введемо жорсткий карантин, це тільки ускладнить ситуацію», — аргументує він. У повідомленні на своєму «Telegram»-каналі  чиновник закликає всіх працювати у звичному режимі. «Треба визнати, що коронавірусна інфекція розповсюджується незалежно від того, працюють заклади торгівлі й обслуговування чи ні. Тому держава має робити акцент на вчасній діагностиці та лікуванні тих, хто захворів, а не садити малий і середній бізнес під домашній арешт», — висловлює свою думку Олександр Шамота.

У поліції області у свою чергу заявили, що органи місцевого самоврядування своїм рішенням можуть посилювати карантинні вимоги, але послаблювати не мають права. А от виконувач обов’язків директора Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України Андрій Хайлов на засіданні оперативного штабу Полтавської 

облдержадміністрації з питання запобігання поширенню коронавірусної інфекції в нашій області припустив, що, якщо такі темпи поширення хвороби зберігатимуться й надалі, Полтава, чого доброго, за тиждень може опинитися в «червоній зоні». 

До речі, у «жовтій зоні» епідемічної небезпеки знаходяться міста Лубни та Миргород, а також Полтавський, Диканський, Лохвицький, Миргородський, Новосанжарський та Шишацький райони.

Ганна ЯРОВА

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 11 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Tvibam.

cheap calcitriol 0.25 mg <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol 0.25 mg cost</a> order calcitriol pills