Полтава за часів Анатолія Кукоби була зразково зеленим і привабливим містом. Але потім усе це загинуло від безгосподарності, яка панувала тут в останнє десятиріччя. Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» вперше за багато років відновлює повноцінну систему озеленення
Протягом 2008—2018 років через кричущу безгосподарність чиновників Полтава справді нагадувала пустелю — 20% клумб просто перестали існувати.
— Є такий дуже гарний вислів: земля сміється квітами, — говорить член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — У Полтаві за останнє десятиріччя вона квітами плакала. І було від чого: їх стало вкрай мало, а ті, що залишилися, росли без належного догляду, перетворюючись на звичайнісінькі бур’яни. Ми взялися системно відновлювати зелені зони. Цього року в Полтаві не тільки посадили всі наявні клумби, а й уперше облаштували 1 200 квадратних метрів нових — на розподільчій смузі вулиці Героїв Сталінграда, у сквері на вулиці Петра Юрченка, Павленківському парку та на Київському вокзалі.
До традиційних квітників додалися й маленькі інновації. Наразі в Полтаві облаштовують міні-квітники в бетонних чашах, оздоблених гранітною крихтою високої якості. Усього їх запланували поставити понад 270 штук — причому залежно від місця розташування п’яти різних видів.
Квітнуть у них переважно петунія й пеларгонія. Їх регулярно поливають, а для забезпечення дренажу всередині чаш поклали шар керамзиту.
Спочатку чаші з квітами з’явилися в центрі Полтави, а також на Київському та Південному вокзалах. Таким чином, наше місто стало привабливішим не тільки для жителів, а й для гостей, які відразу ж оцінюють відновлену красу. Потім чаші встановили й на всій території міста.
Розміщують їх переважно в парках і скверах. Це зокрема Корпусний парк, бульвар Богдана Хмельницького, парк на Огнівці, сквер пам’яті Героїв України тощо.
Під час встановлення використовують лебідку й трактор. Чому? Чаші дуже важкі. Це необхідно, щоб їх ніхто не вкрав і не розбив. Перестороги недаремні, адже ризики, на жаль, існують. Інколи деякі полтавці самовільно викопують із них квіти, але представники команди оперативно підсаджують нові.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
— Полтава повинна повернути собі втрачену красу. Потрібно масово відроджувати квітники, збільшувати площі клумб і газонів, додаючи при цьому сучасних елементів. А головне — ставити їх під системний та дбайливий догляд, щоб вони робили наше місто по-справжньому привабливим і затишним.
Денис КОМПАНІЄЦЬ
Додати новий коментар
Wqpzzp
4.11 2022 - 11:16
Посилання
calcitriol medication <a href