У вересні обіцяють добудувати триповерховий ЦНАП у форматі «open space»

 
 

У Полтаві на завершальному етапі знаходиться будівництво центру надання адміністративних послуг на вулиці Соборності. Його планують добудувати у вересні. Цей об’єкт потрапив до переліку програми Президента «Велике будівництво» і зводиться коштом Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів. Почали будувати ЦНАП ще в 2018 році, але через затримки фінансування, зміну підрядної організації та корегування проекту роботи були призупинені. Відновилося будівництво наприкінці листопада 2019 року.

«Зведення ЦНАПу в Полтаві відбувається повним ходом. Будівля набуває свого вигляду. Ще торік улітку будівництво було «заморожене»: там стояли кілька опор та росла трава, а тепер це майже готовий об’єкт, бо спільними зусиллями нам вдалося відновити роботи, — зауважує голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. — І зараз будь-хто може переконатися: будівля зведена, встановлені вікна та оздоблювальний каркас, тривають роботи всередині, облаштовується територія. Цей ЦНАП — надзвичайно важливий, бо тут надаватимуть понад 300 послуг для жителів як міста, так і сільської місцевості».

В області йому немає аналогів за зовнішнім виглядом, дизайнерським рішенням, функціональним призначенням. Проект приміщення зі строгим поєднанням скла й металу розробляли в Одесі. Потім його адаптували до території та інфраструктурного ансамблю Полтави, повідомляють у Полтавській облдержадміністрації.

«По-перше, споруда абсолютно прозора — такий собі «mainstream» (домінуючий напрямок), який прийшов до нас з Європи. Друга обов’язкова умова проекту — безпосередня близькість до Полтавської облдержадміністрації та центру міста. Третя — внутрішнє розміщення за принципом «open space» — мінімум перегородок, максимальний простір для безперешкодної комунікації і працівників, і одержувачів послуг», — розповідає заступник директора департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської облдержадміністрації, головний архітектор області Ірина Особік.

ЦНАП має бути комфортним як для працівників, так і для відвідувачів. Скляні стіни завдяки комплексу технологічних рішень є ефективним захистом від спеки й холоду. Всі інженерні комунікації (електропостачання, опалення, вентиляція, кондиціонування, пожежна безпека) «розводяться» під підлогою та стелею. Також приміщення буде доступним і безбар’єрним для людей з інвалідністю, адже забезпечене  пандусами, спрямовуючими тактильними плитками, наліпками на всіх скляних поверхнях, поручнями.

Загалом будівля майбутнього центру надання послуг являє собою три поверхи загальною площею майже 2 000 кв. м. Проектом передбачено відхід від «коридорної системи», а саме — створено великий єдиний простір для функціонування підрозділів, зон для відпочинку відвідувачів та перебування дітей.

У ЦНАПі працюватимуть близько 90 осіб. На першому поверсі в перспективі будуть рецепція, вестибюль для відвідувачів, зона самообслуговування, фотокабіни, місце для сканування та копіювання документів, приміщення громадського призначення з обслуговування населення (прийняття та реєстрація запитів, видача довідок та документів, надання консультацій), банк.

Локація другого поверху передбачає приміщення громадського призначення з обслуговування, кафе швидкого харчування, зону рекреації, медичний кабінет. На третьому поверсі — кабінети, приміщення персоналу, кімнати для переговорів.

«Нині займаємося оздоблювальними роботами, — резюмує головний інженер підрядної організації Олександр Васін. — На третьому поверсі фактично все готове. Другий — готовий на 90%, перший — на 70%. Крім того, проводимо благоустрій території біля ЦНАПу. Це також непростий процес, але не менш цікавий, з оригінальними дизайнерськими та ландшафтними рішеннями».

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Vmhdsc.

order calcitriol pills <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol ca</a> calcitriol 0.25 mg price