У книгарні «Полтавська книга» презентували виставку картин за народними мотивами директора видавництва «Дивосвіт» Ганни Грибан. За фахом вона художник і поліграфіст, захоплюється фотомистецтвом, є поціновувачкою народної творчості, зокрема вишивки.
— Перевершити народну вишивку нікому не вдалося, — вважає Ганна Грибан. — Ті вишиті речі довершені естетично. Суть лишається автентична, народна. Я намагалася це зберегти. Як раніше вдягалися наречені? У них були стрічки гаптовані, вишиті, а не просто кольорові, прикраси — дукати, які коштували великих грошей. Бувало, волів продавали, щоб купити дукати як елемент приданого для дівчини.
Ганна Петрівна розповіла, що в давнину незаміжні дівчата носили блакитне намисто, а заміжні жінки — червоне. Крім того, заміжні покривали голову хусткою. Чим старшою ставала жінка, тим темніше було в неї намисто або ж вона носила янтарне.
На частині картин, представлених Ганною Грибан на виставці, художниця показала народні традиції: як відбувалися в минулому заручини, вінчання, весілля. Є тут мотив дерева життя, райські пташки навколо… Була в давнину популярною приказка: батьки, бережіть дочку до вінця, а чоловік жінку — до кінця, нагадала Ганна Грибан.
Сюжети інших картин в експозиції навіяні керамікою — іще одним видом народного мистецтва. Надихали художницю на створення цих картин роботи найвидатніших опішнянських майстрів — Василя Омеляненка, Івана Білика, Гаврила Пошивайла тощо. Намалювала Ганна Петрівна і портрет свого чоловіка з його матір’ю: обоє зображені в автентичних народних сорочках. Є на виставці і картини, створені на основі індійської міфології.
Тоді ж, коли була представлена згадана виставка, на подвір’ї біля книгарні «Полтавська книга» відбулася презентація нової, вже 15-ї поетичної збірки поетеси Галини Вовченко під назвою «Живу!». Ганна і Галина назвали об’єднані презентації «Вечір для двох».
Наталія ЖОВНІР
Фото автора
Додати новий коментар
Jgqkmx
5.11 2022 - 6:14
Посилання
buy calcitriol online cheap