Півтора року ефективних змін у ЖКГ: Інспекція з контролю за благоустроєм

Протягом 2008—2018 років полтавські комунальні підприємства й служби були доведені до руїни. Системні заходи з їхнього «оздоровлення» розпочала лише команда Олександра Удовіченка «Рідне місто». І наразі вони вже дали цілком конкретні результати

Результативна робота — наслідок системного оздоровлення комунальних служб.
 

Ще півтора року тому Інспекція з контролю за благоустроєм знаходилася в паралізованому стані. Не вистачало кадрів, а отже, територія міста лишалася практично неохопленою. Бракувало технічного обладнання, що, зрозуміло, гальмувало роботу інспекторів. Але це ще було півбіди. Сама ж біда полягала в тому, що останнє десятиріччя діяв неписаний принцип: «скласти протокол» означало дати хабар, після чого тебе лишали в спокої. Наслідком стало неухильне перетворення Полтави на територію суцільного хаосу. 

Щоб навести лад у місті, його спершу потрібно було навести в самій інспекції. Не маючи часу на «розкачування», її новопризначений керівник — член «Рідного міста» Антон Тонконог — рішуче розпочав структурні зміни. При цьому він спирався на свій двадцятирічний досвід роботи в правоохоронних органах. Тому не дивно, що в інспекції швидко запанували чітка дисципліна й безумовне виконання поставлених завдань. А їх за час бездіяльності зібралося чимало.

— Ми збільшили штат на 10 одиниць, і це сприяло більшому охопленню території міста під час інспектування, — говорить Антон Тонконог. — Але кількість — це ще не все. Будемо реалістами: наша робота з малоприємних, адже ми, виконуючи Правила благоустрою, вимагаємо й контролюємо. Чекати на гарне ставлення від порушників було б наївно. Тому трапляється всяке: хтось мовчки визнає провину, а хтось починає тиснути на емоції, кидати звинувачення, доходить іноді й до лайки. Якщо пам’ятаєте, у травні минулого року власник «Montana Pizza», що на вулиці Котляревського, навіть заблокував комунальну техніку під час демонтажу незаконно встановленого літнього майданчика. І такі випадки, коли нашим працівникам доводиться виявляти витримку й непоступливість, непоодинокі. Тож ми підбирали інспекторів за певними критеріями. Це чоловіки 30—35 років із випробуваною стресостійкістю й миттєвою реакцією, які можуть впоратися з проблемами будь-якої складності.

Взагалі, як зазначає Антон Тонконог, кадрові питання вирішуються за новими підходами. Тепер після перших професійних випробувань кандидатури колективно обговорюють питання їхнього зарахування до штату. Вперше запроваджено змінну систему, в межах якої інспектори виконують свої обов’язки не поодинці, а попарно. Це дає більшу ефективність. До речі, щоб порушники відразу розуміли, з ким мають справу, працівники вперше отримали спеціальну форму (всього 20 штук). Після завершення робочого дня колектив збирається для підбиття підсумків та визначення завдань на завтра — і від цієї новації ефективність інспекції лише виграє. 

Покращилася матеріально-технічна база — збільшилася кількість оргтехніки (на 11 одиниць), що значно спростило інспекторам роботу. У зв’язку з розширенням штату інспекція переїхала до нового приміщення. 

Усі ці зміни перетворили інспекцію з напівруїни на міцний загін комунальників, який дієво наводить у Полтаві лад. Робота інспекторів розгорнулася в кількох напрямках і дала конкретні результати. 

Боротьба з незаконними МАФами. За останні роки По-лтава перетворилася на неконт-рольовану територію — вона вкрилася МАФами та вивісками, встановленими без жодних дозволів або зі значними порушеннями. Це негативно позначилося на зовнішньому вигляді міста. Антон Тонконог дав зрозуміти власникам, що віднині в Полтаві безладдя не буде й довів це конкретними діями. Боротьба з незаконними спорудами вперше стала масштабною і системною. Якщо за попередні 10 років у Полтаві демонтували нуль незаконних МАФів, то за останні півтора року — 102!

Відновлення аварійних розкопок. Обласні комунальні підприємства «Полтававодоканал», АТ «Полтаватеплоенерго», «По-лтаваобленерго» часто розривали навіть щойно покладене асфальтове покриття для ліквідацій аварій своїх мереж. Відновлювали ж знищене далеко не завжди, і полтавці змушені були стрибати через ями, ламаючи ноги. Тепер інспекція надає обласним комунальникам дозволи, суворо контролюючи стан усунення розкопок. Усього після ремонтів за півтора року відновлено майже 800 локацій! 

Укладання договорів. Інспекція вперше почала діяти в постійній і тісній співпраці з іншими комунальними підприємствами. Так, надаючи приписи підприємствам, установам і організаціям щодо наведення санітарного стану на прилеглих територіях, вона водночас сприяє укладанню ними угод на вивезення відходів із КАТП-1628. Усього укладено понад 160 таких договорів.

Ще одна важлива зміна. Діяльність Інспекції з контролю за благоустроєм стала відкритою й доступною для всіх полтавців. Тепер вони можуть звернутися до неї через соціальну мережу «Facebook», де нещодавно створено окрему сторінку: www.facebook.com/inspekciyablag.ua,  або зателефонувати на номер: 60-28-78. Інспекція завжди готова оперативно відреагувати на проблеми жителів!

Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко наголошує:

— У Полтаві повинен бути лад. Наводити його — першочергове завдання комунальних служб, а для цього вони мають пройти шлях якісних змін. І перші найважчі кроки в цьому напрямку вони вже зробили. Продовжуємо працювати далі, щоб господарський механізм Полтави нарешті почав діяти ефективно й безвідмовно.  

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Njytep.

purchase rocaltrol online cheap <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol for sale</a> rocaltrol 0.25mg usa