Продовжуємо розв’язувати проблеми 109-го мікрорайону

У березні минулого року понад 5 тисяч жителів 109-го мікрорайону опинилися перед загрозою відключення теплопостачання. Уперше за останнє десятиріччя в Полтаві виникла проблема такого масштабу. Над її розв’язанням успішно працює команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»

109-й мікрорайон буде з теплом!
 

Наприкінці березня минулого року адміністрація ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод» оголосила, що припиняє опалювати 16 будинків у районі Інституту зв’язку (вулиці Зіньківська, 10, 11/31, 14, Дослідна, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, Ракова, 16/28, провулок Заячий, 1, 3, 3-а, 10-а, 10-б). Через заборгованість НАК «Нафтогаз України» готувався відключити підприємство від природного газу, а без нього, відповідно, не було б і тепла в оселях людей.

Шоковані жителі не знали, що робити. Ситуація ж загострювалася з кожним днем.

— Звичайно, з формальної точки зору ми могли «вмити руки» і не займатися проблемою, тому що це не комунальне житло, постачання природного газу жителям відбувалося суто на договірній основі, — говорить представник «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — Але ми не мали права ігнорувати полтавців, які на порозі катастрофи виявилися нікому не потрібними. Мікрорайон необхідно було рятувати. Тому почалися перемовини з представниками ПТМЗ, «По-лтаватеплоенерго», обласною владою, «Нафтогазом». Вони тривали довго й були складними настільки, що кілька разів заходили в глухий кут. Увесь цей тягар разом зі мною проніс член нашої команди — депутат міської ради з цього округу Тарас Бойко. Чесно зізнаюся, нічого б не вийшло, якби своїм авторитетом справу не зрушив із місця Олександр Удовіченко. Він зв’язався з Григорієм Дашутіним, керівником концерну, до якого входить ПТМЗ, і порозуміння все-таки було знайдене.

У результаті досягнутих домовленостей цієї зими люди таки отримали тепло. Але, щоб «закрити» проблему раз і назавжди, вирішили збільшити потужності котельні на вул. Квітучій, 8, і перемкнути на неї будинки 109-го мікрорайону. Реконструкція передбачала повну заміну котлів, запровадження систем автоматизації тощо. 

Однак «Полтаватеплоенерго» не встигло здійснити реконструкцію котельні цього року. Обласне підприємство пояснює невиконання зобов’язань карантинними обмеженнями. Але що людям до найпереконливіших пояснень, коли вони знову ризикували залишитися взимку без опалення? Тому члени «Рідного міста» негайно почали шукати реалістичний вихід зі складної ситуації. І, звичайно ж, знайшли, запропонувавши створити спільне підприємство з приватниками, в якому місто матиме 51% акцій, тобто активно впливатиме на його діяльність. Зокрема й на розмір тарифів.

Рішення підтримала сесія міської ради. Але не всі політичні сили спромоглися відкласти вбік владні інтриги й захотіли допомогти тисячам полтавців. Так, фракція Олександра Мамая взагалі проігнорувала сесію, а фракція Андрія Матковського не голосувала за це надзвичайно важливе питання. Отже, кожен красномовно продемонстрував своє справжнє ставлення до реальних людських проблем.

Підтверджуючи серйозність намірів, разом із цим рішенням депутати міської ради виділили 2 мільйони гривень на придбання нового газового котла. Ним у котельні підігріватимуть воду. 

Наразі під постійним особистим контролем Олексія Чепурка підприємство проходить усі процедури, необхідні для нормального функціонування.

Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:

— Якою складною не була б проблема, але якщо вона стосується полтавців, її потрібно розв’язувати. Так, шлях виявився непростим і вимагав сконцентрованих командних зусиль та наполегливості. Його потрібно долати й надалі, щоб жителі 109-го мікрорайону гарантовано отримали тепло в свої квартири. 

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 8 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Eefwyd.

purchase rocaltrol pill <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol without prescription</a> rocaltrol 0.25mg pills