За останнє десятиріччя Полтава щоліта страшенно заростала бур’янами. Причина банальна — їх просто ніхто не косив. Зараз наслідки цієї безгосподарності виправляє команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»
Серед міського асфальту й бетону трава, як зелені острівці живої природи. Вони ж так тішать око, чи не правда? Звичайно, правда. Але трава має здатність неймовірно швидко виростати, перетворюючи навколишній простір на пустир. Принаймні саме так було протягом 2008—2018 років у Полтаві.
Якщо ріст трави — це природне явище, то відсутність боротьби з ним — явище вищою мірою неприродне, коли йдеться про комунальні служби. Адже їхній безпосередній обов’язок — вчасно, повсюдно й головне — результативно косити бур’яни. Однак вони ставилися до цього завдання з властивою їм безгосподарністю й байдужістю.
— Покіс трави — здавалося б, дрібниця, — говорить член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — Але якщо її не косити, як у попередні роки, то Полтава так би й стояла по шию в бур'янах. Втім, я б трохи скорегував питання: як саме косити, щоб був результат? Нічого абсолютно нового ми не вигадували, бо не завжди добре забуте старе — погане. Річ лише в тім, щоб перевірені підходи застосовувалися на системній основі.
У чому ж полягають ці підходи? По-перше, Олексій Чепурко перевів роботу косарів у бригадний метод. Це дає змогу охопити не окремі ділянки, а всю територію міста й звільнити її від бур’янів за короткі строки. По-друге, правильний розподіл завдань. У важкодоступних місцях комунальники працюють ручними мотокосами. А там, де оброблювана площа більша, застосовують мотокосарку, прилаштовану до трактора, — так виходить швидше. І нарешті, по-третє, покіс трави відбувається за зверненнями людей. Справді, хто краще за самих жителів знає, де буяють найбільші зарості?
Із травня комунальники регулярно косять територію Полтави — і вздовж про-їжджої частини, і в дворах. Перелік вулиць, звичайно, довжелезний, проте назвемо основні: Небесної сотні, Європейська, Мазепи, Героїв Сталінграда, Курчатова, Петлюри, Зіньківська, Шведська, Огнівська, Кукоби, Сакко, Алмазна. Працюють і у віддалених селищах — Рибцях, Ліску, Залізничників, Затуриному, Червоному Шляху. Наразі роботи зі звільнення Полтави від бур’янів тривають.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
— Полтава повинна назавжди стати територією без бур’янів. Для цього не треба винаходити велосипед — комунальники мають просто системніше будувати свою роботу. Порядок буде тільки там, де не залишиться жодного сліду безгосподарності.
Денис КОМПАНІЄЦЬ
Додати новий коментар
Edwdxd
4.11 2022 - 14:56
Посилання
calcitriol 0.25mg sale <a