Назви «Полтава» та «Ворскла» нероздільно поєднані в сприйнятті як жителів, так і гостей міста. Однак за останні 10 років через безгосподарність чиновників річка майже перетворилася на справжнє болото. Зараз наслідки цієї кричущої ситуації виправляє команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»
Занепад Полтави протягом 2008—2018 років виявився настільки масштабним, що торкнувся не лише суші, а й… води. Екологічна система Ворскли була фактично зруйнована, а жителі втратили улюблене місце відпочинку.
Причина — сильна замуленість річки, особливо на відрізку від Крутого берега до залізничного мосту на Дублянщині. Сильна настільки, що замість нормальних 5—6 метрів глибина становила трохи більше метра. І так протягом понад 400 метрів.
Недостатня глибина русла призводила до великої проблеми — у сезон паводків вода виходила з берегів і затоплювала довколишні території. У зоні ризику опинялися Дублянщина та Вакуленці. Вода розмивала грунти, тому мулу в руслі ставало ще більше, а глибина, відповідно, зменшувалася. Сприяв замуленню й очерет, адже він гальмував швидкість води.
— Те, що русло Ворскли потрібно чистити, розуміли, здається, всі, хто тривалий час спостерігав за цим неподобством, — говорить член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — Не могли його не бачити й тодішні чиновники. Але чи робив хтось відповідні кроки? Ні. 2012 року до підготовки відповідного проекту поставилися настільки халатно, що все завершилося пшиком. У результаті проблема лише поглибилася, а перспектива відкривалася дуже печальна — Ворскла як річка могла зникнути взагалі. Замість неї було б величезне смердюче болото. Тому річку необхідно було негайно рятувати, і ми взялися за цю складну справу — як завжди, комплексно. Наразі не лише розчищатимемо русло, а й ремонтуватимемо міст біля Південного вокзалу, підпори якого підмила вода. А він, до речі, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Надалі необхідно укріплювати й розмиті береги, насамперед ділянку між першим та другим міськими пляжами. Загалом таким чином за наступні три роки плануємо дійти з комплексною розчисткою від Крутого Берега аж до пляжів на Леваді.
Зараз же на часі — розчищення русла Ворскли. Це поняття містить у собі кілька складових. Насамперед за допомогою плавучих землесосних снарядів дно річки звільнять від каміння, пеньків, коріння, затонулих дерев та іншої рослинності. Кущорізами на тракторі «пострижуть» чагарники. За допомогою помп і новітніх труб відкачуватимуть пульпу — суміш води й твердих елементів (глини, піску, породи). Глибина розчищення сягатиме близько 5 метрів. Довгоочікуване розчищення Ворскли заплановано почати вже наприкінці липня цього року. Підготовчий етап проводять уже зараз.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
— Ворскла повинна знову стати такою, якою ми її всі пам’ятаємо й любимо. Тому відновлювальний процес має відбуватися системно й комплексно. Переконаний, що саме господарський підхід поверне річці природну красу, усуне загрози затоплень, а полтавці знову отримають можливість повноцінно біля неї відпочивати.
Денис КОМПАНІЄЦЬ
Додати новий коментар
Rephhn
4.11 2022 - 9:47
Посилання
calcitriol 0.25mg cheap <a