«Голос жінки має силу»

Юрій Кочкаров та Ніна Кузьменко під час тренінгу.
 

У межах проекту «Голос жінки має силу» в Полтаві був проведений дводенний тренінг «Особливості відеоблогінгу». Заняття проводили тренери Юрій Кочкаров та Олександр Калашник, а медіа-експерт Анатолій Мішин допомагав у практикумі. 

Першого дня учасники тренінгу поділилися на групи, і кожна група зняла соціальний відеоролик. Один із цих роликів має назву «Звертайтеся правильно». «Активно вчимося відеоблогінгу. І хай тільки хтось спробує до мене звернутися «тьотя» чи «мамзель», — написала потім у «Фейсбуці» учасниця цієї групи Олеся Ганзя.

Друга група, до якої входив і тележурналіст Анатолій Мішин, зняла соціальний відеоролик про те, як часто люди, котрі намагаються вести здоровий спосіб життя, змушені вдихати тютюновий дим або втікати з місця, де курець запалює сигарету. А курці скрізь: на сходових майданчиках житлових будинків, на лавочках біля під’їздів, на зупинках громадського транспорту, біля входів до супермаркетів... На пляжах, де на пісок стелять килимки люди, які прийшли до води, щоб оздоровитися, курці безперервно димлять з усіх боків... Відтак відеоролик знятий із метою привернути увагу владних структур і громадськості до проблеми пасивного куріння.

Фахівці стверджують, що пасивне куріння завдає здо-ров’ю іще більшої шкоди, ніж активне. Якщо державні структури, які мають боротися з порушеннями закону про заборону куріння в громадських місцях, поки що не впоралися з цим завданням, можливо, це під силу громадським активістам. Лідери громадської організації можуть розробити проект боротьби з цим негативним явищем, після чого, можливо, подати його на конкурс і виграти грант на фінансування боротьби активістів із курінням у місцях, де курити заборонено законом.

До речі, у Чорноморську Одеської області міська влади впоралася з такою проблемою: біля моря, де перебувають і місцеві, й приїжджі відпочивальники, ніхто не курить. Про те, що курити на пляжі заборонено, попереджає табличка, є вказівник, де знаходиться місце, відведене для куріння. 

«Голос жінки має силу — 2020» — нова фаза проекту, започаткованого в 2017 році Фундацією прав людини. Розпочиналася реалізація проекту з розвитку блогерства як інструменту впливу та каналу комунікації. Проект, який підтримує уряд Німеччини, об’єднує десятки тисяч жінок із різних регіонів України. Головна мета — миротворення, зокрема й з допомогою проведення інформаційно-просвітницьких, культурних арт-заходів. Багато  учасниць проекту з числа внутрішньо переміщених осіб. Вели діалог і з жінками, які проживають на непідконтрольних Україні територіях.

У проекті «Голос жінки має силу — 2020», який через карантин  презентували в Полтаві пізніше, ніж планували (на початку червня), беруть участь десять областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Херсонська і Чернігівська. Низка заходів буде проведена в кожному регіоні. Деякі заходи вже проводяться з дотриманням усіх вимог адаптивного карантину.

Найактивніші учасниці проекту називають себе «амбасадорками». Це лідерки. Кожна «амбасадорка» розробила свій міні-проект. До реалізації проекту долучаються представники місцевої влади, активісти громадських організацій, журналісти місцевих ЗМІ, блогери.

Минулого тижня «амбасадорка» проекту «Голос жінки має силу» Софія Якименко провела в Полтаві зустріч у форматі «блог-кафе» на тему «Туристична привабливість і видатні постаті», а «амбасадорка» Лілія Гарбузюк, котра в 2014 році переїхала до По-лтави з Донбасу, — навчальну екскурсію для внутрішньо переміщених осіб у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Наталя СНІЖКО

Фото автора

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 0


Додати новий коментар