Олександр Шамота: Полтава працює з усіма сільрадами, які увійдуть до майбутньої ОТГ

 
 
 
 

Говорячи про об’єднання громад, з яким ми житимемо вже з цієї осені, треба бути відвертими: воно відбулося не так, як того хотілося багатьом з учасників процесу. Його можна порівняти з одруженням наосліп. Але нас уже оженили, тож тепер маємо зрозуміти, як жити далі. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота переконаний: зараз потрібно докласти зусиль для того, щоб майбутнє об’єднання стало максимально вигідним для всіх жителів міста і сіл. У міській раді заступники міського голови зустрілися з бухгалтерами та головами сільрад для напрацювання такого алгоритму. «Хочу вірити, що урядовці не прорахувалися, адже, ухвалюючи перспективний план, керувалися насамперед критерієм спроможності громад», — зазначив Олександр Шамота на початку діалогу. 

Нині секретар Полтавської міської ради розпочав тісну співпрацю з усіма сільськими головами, бо вони, як ніхто знають про проблеми своїх сіл і їхніх жителів. До осені, говорить, потрібно  опрацювати кожен пункт, кожен аспект роботи, аби потім не було виправдання, що були неготові.  «Ми маємо створити ефективний робочий орган самоуправління, який керуватиметься потребами і бажаннями всіх учасників майбутньої громади. Зараз її вже називають великою Полтавою. Але великою вона має стати не лише за розміром і площею чи населенням — це винятково статистичні показники, які не впливають на рівень життя людей. Справжня велич громади визначається комфортністю життя в ній. На нас чекає об’єднання в нову велику сім’ю, де на першому місці має бути взаємопідтримка, повага та добробут людей», — зазначає Олександр Шамота.

Він також уточнив, що наразі жителі в стані невизначеності. Їх поставили перед фактом і не пояснили, що на них чекає. Дехто боїться, що стане гірше. Людям потрібно розуміти, що буде з освітленням вулиць, чи ремонтуватимуть дороги, чи достатньо фінансуватимуть освіту, медицину, спорт і культуру. Відсутність розуміння породжує сумніви й страхи, а страх завжди веде до руйнації, переконаний секретар міськради. 

 «Тепер ми одна велика родина, де готовий підставити плече. Я об’їжджаю кожну сільраду, знайомлюся з проблемами, які є в селах, з тими можливостями, які з’являться після об’єднання, і, відповідно, формую план дій на майбутнє. Цими днями ми прийняли принципове рішення — створюємо робочу групу, до складу якої ввійдуть заступники міського голови, начальники профільних управлінь і керівники сільрад, щоб мати змогу спільно обговорювати всі напрацювання. Головне завдання цієї групи  — щоб людина після об’єднання громад не залишилася сам на сам зі своїми проблемами. Відповідно, їхнє вивчення треба почати зараз, щоб уже восени ефективно їх розв’язувати або хоча б мати готові механізми їхнього розв’язання», — наголосив Олександр Шамота.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 0


Додати новий коментар