Полтавська міська ра-да подала 5 апеляційних скарг на рішення місцевого суду щодо визнання права власності на об’єкти майна за позовними заявами приватного підприємства «Карсад 1». Про це повідомив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. За його словами, викликають сумніви як правомочність встановлення об’єктів нерухомості за вказаними адресами, так і самі рішення місцевого суду щодо визнання права власності.
«Упродовж 2015—2018 років було прийнято 5 однакових за змістом рішень щодо визнання права власності на нерухоме майно за ПП «Карсад 1». Відтак на сьогодні місто втратило можливість розпоряджатися землею, яка належить громаді Полтави. Ми проаналізували документи, і в нас є підозра, що вищевказане підприємство від самого початку порушило процедуру будівництва. За процедурою право власності на нерухоме майно може бути визнане винятково після введення його в експлуатацію. Втім, міська рада не надавала жодних дозволів на будівництво на цих ділянках. Крім того, спірним є й саме визначення нерухомого майна, адже за цими адресами нині знаходяться автопарковки. Але відповідно до цілої низки законів та постанови Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, автостоянка не є об'єктом нерухомого майна», — зазначив секретар міськради.
Він наголосив, що Полтава роками розгрібатиме авгієві стайні, які залишилися від попередніх «керівників». Зокрема в питаннях, що стосуються землі. «Нам із горем пополам вдалося відстояти право громади на сплату боргу з оренди землі «Алмазом», вдалося в судах відстояти повернення у власність міста землі під незаконними гаражами. Те саме стосується і земельних ділянок, віднятих у міста ПП «Карсад 1». Усі ці історії об’єднує один спільний знаменник — небажання помічати порушення, а також потурання колишньої влади в їхній реалізації», — зауважив Олександр Шамота.
Довідково. Один із райсудів Полтави визнав за приватним підприємством «Карсад 1» право власності на нерухомість, відтак громада втратила можливість на свій розсуд розпоряджатися землею для потреб міста. За словами Олександра Шамоти, міська рада подала 5 апеляцій щодо п’яти земельних ділянок, і є питання до рішень суду, їхньої правомочності, та й самої процедури визнання права власності на нерухомість, адже паркан і тимчасова споруда, згідно із законодавством, нерухомістю не вважаються. «Варто навести один цікавий факт: усі 5 рішень винесені однією суддею, а ще близько 15 аналогічних позовів, які за електронним розподілом потрапляли до інших суддів, залишилися без розгляду», — зазначив Олександр Шамота на своєму «Телеграм»-каналі.
До того ж, зауважує секретар міськради, ПП «Карсад 1» ніколи не отримувало дозволів на будівництво і жодних об’єктів будівництва не вводило в експлуатацію. «В усіх цих нюансах, — резюмує Олександр Шамота, — розбереться апеляційний суд, але я вже говорив і продовжую наголошувати: ми робитимемо все для того, щоб повернути місту всі незаконно загарбані земельні ділянки. Земля, яка належить полтавцям, має працювати на благо міста та його жителів, і більше тут ні про що говорити».
Додати новий коментар