Оновлений дерев’яний ведмідь знову прикрашає зупинку «Завод ЗБВ-7»

За останні 10 років дощенту було знищено чимало великих та малих елементів благоустрою міста. Тобто усе те, чим колись могла пишатися Полтава. Наразі її втрачену привабливість повертає команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»

Символічні для полтавців місця — впорядковують.
 

Ліхтарі, лавки, клумби, урни — невід’ємні елементи благо-устрою Полтави. Дрібниці? Зовсім ні. Саме вони створюють ту неповторну атмосферу, яка пов’язує з містом найприємніші людські почуття й спогади. Причому однаковою мірою це стосується і жителів, і гостей.

Але за 2008—2018 роки великі та малі складові благоустрою Полтави зруйнувалися. Разом із ними, здавалося, назавжди зникла її притягальна аура. Відроджувати ж занепалі елементи ніхто не збирався, аж поки за цю справу не взялася команда «Рідного міста». 

— Привабливість Полтави — це ціла сукупність факторів, — зазначає член команди «Рідного міста» — заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — Комфорт завжди починається з дрібниць. Ось, здавалося б, стояв на зупинці «Завод ЗБВ-7» дерев'яний ведмідь — пам'ять про Олімпійські ігри 1980 року. І річ навіть не в іграх, а в тому, що для жителів цього мікрорайону він давно став рідним, такою собі «родзинкою» ландшафту. Так от, він стояв і, звичайно ж, протягом такого тривалого часу руйнувався, та кому до цього було діло! Десь півроку тому ми визнали скульптуру ветхою і вирішили знести. Однак не для того, щоб викинути й забути, — ведмідь знову на місці, щоправда, трохи «змінив професію». Я особисто сприймаю це як маленький знак незворотності розпочатого нами оновлення Полтави.

Комунальники справді дали скульптурі нове життя. Тепер символ спорту «помолодшав» і перепрофілювався на пасічника. До фігури додали діжку з медом, а саму її закріпили на спеціально зміцненому фундаменті з бетонною подушкою. Ведмідь звично вітає жителів на знайомому вже багато років місці, навколо якого теж збираються відновити благоустрій. Робота з наведення в Полтаві ладу триває.

Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:

— Полтава повинна знову стати культурним простором, повернути собі втрачені привабливість і затишок. Саме тому оновлення елементів благоустрою, особливо символічного характеру має відбуватися на постійній основі, як у цьому конкретному випадку. Переконаний, що тільки системна робота перетворить Полтаву на місто, де буде комфортно жителям і цікаво туристам. 

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 8 | Коментарів: 0


Додати новий коментар