15 квітня секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота з ініціативи директорки департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Вікторії Лози звернувся до Кабміну та парламенту з проханням розробити процедуру для оперативного медстрахування лікарів. 7 травня Верховна Рада України підтримала відповідний законопроект.
— Минуло три тижні — і маємо результат. Дякую голові бюджетного комітету Юрію Арістову за підтримку такої ініціативи — цими днями на позачерговій сесії Верховної Ради нарешті розглянули відповідний законопроект, — прокоментував Олександр Шамота законодавчу ініціативу. — Маємо чергове підтвердження, що в окремих випадках життєво необхідні ініціативи, які народжуються на місцях, чують у кабінетах центральної влади і навіть дослухаються до них. Дякую всім нардепам-«мажоритарникам», зокрема від Полтави, які відреагували на моє ранкове звернення — нині, в умовах призупинення другого етапу медреформи, ми отримали шанс якісно покращити соціальний і, відповідно, матеріальний захист наших полтавських лікарів.
Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб» (щодо визначення розмірів обов’язкового державного страхування працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб) передбачає, що виплати медикам, які захворіли на коронавірусну інфекцію, прирівнюються до виплат учасникам бойових дій.
У разі встановлення медпрацівнику групи інвалідності в результаті ураження СOVID-19 уряд виплачуватиме компенсацію в розмірі 300 прожиткових мінімумів, що становить 600 тисяч гривень. Виплати сім’ї медпрацівника в разі його смерті становитимуть 750-кратний розмір прожиткового мінімуму, тобто 1,5 мільйона гривень.
Разом з тим, зазначає Олександр Шамота, місто звертатиметься до законодавців, аби ті передбачили також можливість страхування саме на випадок інфікування лікарів.
Додати новий коментар