Полтаву звільняють від незаконних МАФів

За останні 10 років у Полтаві рясно, мов гриби після дощу повиростали численні МАФи. На якомусь етапі цей процес став абсолютно некерованим. Зараз наводити лад взялася команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»

У центрі Полтави стало більше порядку.
 

Кожен підприємець хоче працювати на «козирному» місці. Бажання зрозуміле й природне: більше покупців — отже, більший і виторг. Але таких вигідних точок небагато, тому порушення правил — не рідкість. Особливо коли на це заплющували очі ті, хто мав контролювати, щоб подібного не сталося. І заплющували з дуже підозрілою регулярністю протягом 2008—2018 років.

У результаті Полтава втратила свою привабливість. Через центр взагалі не можна було пройти, щоб не наткнутися на чергову встановлену «будку». Гості міста, особливо з європейських країн округлювали очі, дивлячись на цю нашу новітню полтавську «архітектуру». Далі так тривати не могло.

— Ми однозначно підтримуємо підприємців, які чесно працюють у правовому полі, — зазначає представник «Рідного міста» — заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — Але не бракує й тих, хто здійснює свою діяльність, відверто порушуючи закон. Особливо ж коли вона призводить до знищення неповторного історичного обличчя Полтави. Ось із такими порушниками ми почали принципово й системно боротися минулого року і не збираємося припиняти цю боротьбу до повного наведення ладу. Із цією метою ми передусім відродили фактично паралізовану Інспекцію з конт-ролю за благоустроєм. Її новий керівник — член нашої команди Антон Тонконог — відтепер суворо слідкує за тим, чи мають підприємці дозвільні документи, чи вчасно їх продовжують, чи утримують прилеглі території в належному санітарному стані. Якщо ні — миттєва реакція.

Результати діяльності комунальників свідчать самі за себе — 2019 року в Полтаві демонтували 57 самовільних МАФів (позаторік — жодного!). Цьогоріч роботи продовжилися, і основна увага припадає, звичайно ж, на особливо захаращений історичний центр. Не так давно демонтували скандальну «Коффішку» перед входом до підземного переходу «Злато місто», кіоск «ТютюнОК» біля театру імені М. В. Гоголя, а нині — колишню піцерію «PizzaCat».

Вона не один рік розташовувалася безпосередньо на пішохідній зоні обіч ЦУМу, що створювало незручності для перехожих. А сам факт присутності МАФу в явно непридатному для торгівлі місці став своєрідним символом тотальної безконтрольності, що надовго запанувала в Полтаві. Про спотвореність архітектурного ансамблю історичної частини не говоримо взагалі. 

Власник закладу не отримав дозволу на продовження роботи, але демонтувати свій чималенький МАФ не поспішав. Тоді до роботи взялися комунальники, звільнивши центр Полтави від іще однієї незаконної споруди.  Наразі інспекція продовжує боротьбу з порушеннями. 

Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:

— У Полтаві всі повинні чітко дотримуватися встановлених правил. Стосується це і МАФів, які мають працювати винятково в межах закону. Тільки так ми зможемо навести в Полтаві лад, повернути нашому історичному місту втрачену привабливість. 

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 0


Додати новий коментар