Порцеляновий цвіт: в Опішні готуються представити нову інсталяцію зі старих тарілок

Ось таких «дерев» із порцеляновими «квітами» буде три.
 

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішні анонсував створення креативного арт-проекту під відкритим небом, який має з’явитися протягом найближчого часу. Цими днями там приступили до монтування металевих конструкцій, на які почали чіпляти… старі тарілки часів СРСР. 

Про те, як ідею втілювали в життя, розповіла авторка проекту — художниця-керамістка Ольга Плоха. 

— Одного разу ми з колегами прибирали територію музею-заповідника, і на смітнику, куди відвозили опале листя, мою увагу привернув стос глибоких тарілок, якими користувалося старше покоління. Такі були і в моєї бабусі — із каймою по краю й малюнком на дні, який можна було побачити, якщо з’їси весь насипаний у тарілку борщ. Дещо з посуду було надбите, щербате. Усе це, звісно, уже старомодне, але мені захотілося, щоб воно знову ожило. І я той непотріб забрала додому, бо одразу ж з’явилася задумка створити з тарілок «квітучі» дерева, — пригадує майстриня.

Знайдений посуд, як свідчить клеймо на його зворотному боці, був виготовлений на вже неіснуючому Будянському фаянсовому заводі (це передмістя Харкова) у 50—60-х роках минулого століття, а деякі екземпляри — у 40-х. Ціна тарілки залежно від її сорту коливалася від 1-го до 1,76 карбованця. Усього Ольга Плоха принесла додому зі смітника 72 тарілки. 

— Я поділилася своєю ідеєю з генеральним директором музею-заповідника Олесем Пошивайлом, і вона йому сподобалася. Звісно, знайдених фарфорових тарілок на інсталяцію не вистачило, тому співробітники почали доповнювати колекцію, зносячи старий посуд із дому. І ось металеві конструкції, що символізують дерева з гіллям, на яких «зацвітуть» порцелянові «квіти», уже готові. Таких «дерев» різної висоти (найвище сягатиме майже трьох метрів) буде три, вони прикрасять територію музею-заповідника в зоні відпочинку, де знаходиться кафе «Горнятко». Композиція матиме назву «Цвіт», — зазначає Ольга Плоха. 

За задумом автора, інсталяція викликатиме у відвідувачів музею-заповідника бажання роздивлятися малюнки на фарфорових виробах і згадувати своїх предків, своє дитинство.

Загалом, як зазначила в розмові співробітниця інформаційної служби музею-заповідника Світлана Пругло, на території закладу встановлено понад 300 різноманітних скульптур, виготовлених із глини і кераміки. Щороку ця колекція поповнюється новими цікавими композиціями кращих керамістів України. 

Ольга Плоха — учасниця і переможниця багатьох гончарних фестивалів і професійних конкурсів, лауреат міжнародної грантової премії Говорунів, яка надається громадянкою США Олесею Говорун, предки якої родом з Опішні, для підтримки молодих митців кераміки.

Ганна ВОЛКОВА

Фото Світлани ПРУГЛО

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Ljrckb.

rocaltrol pill <a href="https://rocaltrtn.com/">buy calcitriol online</a> brand calcitriol