Під час карантину добру фізичну форму можна підтримувати і вдома

Попри молодий вік, Ярослав Сушко може похвалитися

«Сьогодні до фітнес-тренування запрошує Ярослав Сушко, випускник Полтавського  національного технічного університету імені Юрія Кондратюка 2017 року, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон України, чемпіон Європи, призер чемпіонатів світу з гирьового спорту. Спробуйте виконати кожну вправу у 5 підходів по 10 разів. Будьмо здорові! Залишаймося вдома!» — закликає в «пості» на своїй сторінці у «Фейсбуці» 24-річний Ярослав із села Кашубівка Полтавського району. А на відео молодий чоловік на подвір’ї своєї садиби виконує вправи, при цьому ніби граючись гирею, що важить 32 кілограми.

Попри молодий вік, Яро-слав Сушко може похвалитися значними досягненнями в гирьовому спорті. Він «засвітився» вже на першому у своєму житті чемпіонаті України, що відбувся в Нікополі Дніпропетровської області, показавши гарні результати серед юніорів. Уже тоді стало зрозуміло, що в Полтаві підростає іще один перспективний спортсмен-важкоатлет. І справді, невдовзі хлопець почав займати перші й другі місця у престижних змаганнях всеукраїнського, європейського та світового рівня.

Зокрема 2014 року посів друге місце на чемпіонаті світу в німецькому Гамбурзі та виконав норматив майстра спорту України міжнародного класу. Був близьким до перемоги й на чемпіонатах світу, що відбулися в Латвії та Угорщині, — став їхнім призером. Фортуна посміхнулася спортсмену з Кашубівки минулого року — на етапі Кубка світу з гирьового спорту, який проводили в місті Нествед, що в Данії, виступаючи у ваговій категорії до 95 кілограмів, він став чемпіоном (готував його до змагань полтавський тренер Олег Мороз). Також торік Ярослав отримав золоту медаль чемпіонату Європи, що відбувся в німецькому місті Штольберг. Виступаючи у складі збірної України, Яро-слав Сушко разом з іншими спортсменами-важкоатлетами стали триразовими чемпіонами Європи, показавши найліпші результати в командній естафеті. Найкращий особистий результат Ярослава у двоборстві: поштовх двох гир вагою по 32 кілограми від грудей — 137 разів, ривок гирі спочатку однією, а потім другою рукою — 153 рази (за 10 хвилин).

Нині молодий чоловік працює у спортивному клубі Національної гвардії України, а тренуватися продовжує у спортзалі Полтавської політехніки. Наразі ж, коли у зв’язку з карантином спортзали закриті, Ярослав із підручних засобів створив спортмайданчик на власному подвір’ї. І так 3—4 рази на тиждень тренується на свіжому повітрі. «А зараз із метою популяризації улюбленого виду спорту вирішив іще й проводити тренування в режимі «онлайн», —  говорить спортсмен. — Тим самим хочу наголосити: коли немає можливості відвідувати спортзал, підтримувати чудову фізичну форму можна й удома».