У Полтаві за кошт благодійників вкотре відновили розбиті вандалами пам’ятні таблиці
Меморіальні дошки на честь «АТОвців» Сергія Лимаря (на фасаді гімназії № 9) та Мирослава Кабушки (на фасаді загальноосвітньої школи № 18), а також глави Директорії УНР Симона Петлюри (на стіні будинку 7/22, що на вулиці Симона Петлюри) невідомі вже вкотре розбили в ніч із 4-го на 5 квітня. Зокрема пам’ятну таблицю, встановлену на честь Сергія Лимаря, понівечили вже вп’яте! Також зловмисники намагалися пошкодити меморіальну дошку, встановлену на фасаді загальноосвітньої школи № 25 на честь загиблого в зоні збройного конфлікту на Донбасі Олександра Горячевського, та їм це не вдалося, оскільки, на відміну від згаданих вище, ця конструкція з антивандальним покриттям. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота тоді навіть оприлюднив запис камери відео-спостереження, розміщеної на стіні однієї зі шкіл, але він, на жаль, поганої якості, тож навряд чи стане в нагоді в пошуку зловмисників.
Нині всі розбиті меморіальні дошки відновлено, до того ж тепер вони з антивандальним покриттям. Про це повідомив «Вечірній Полтаві» депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков. «Так склалося, що з 2015 року я займаюся увічненням пам’яті полеглих у зоні воєнного протистояння на Сході України, — розповів Вадим. — Сам узявся за цю справу, бо вважаю це своїм обов’язком. Це найменше, що ми можемо для них зробити. А у зв’язку з тим, що в Полтаві багато разів відбувалося побиття меморіальних дощок, відновлення їх стало для мене справою честі, адже, на жаль, уже й не всі батьки полеглих героїв живі».
Знаючи про таку подвижницьку діяльність депутата, благодійники вже самі звертаються до нього і пропонують фінансову допомогу. Так сталося й цього разу. Відтак меморіальні дошки відновили за кошт колективу кооперативу учасників бойових дій — ТОВ «Деметра Агро-груп», а також небайдужої полтавки Аліни Дегтяр. Вадим Ямщиков запевняє: оскільки пам’ятні таблички замінили на антивандальні, тепер їх так просто не розіб’єш. При цьому молодий чоловік переконаний, що все нові й нові випадки вандалізму породжує безкарність. «Звісно, коли ці нелюди натягують на голову капюшон і вершать свої «чорні» справи» темної ночі, а охоронці у школах — люди пенсійного віку, спіймати вандалів не так просто. Хоч мені незрозуміла й позиція міської влади. Бо ми з активістами й батьками школярів уже не-
одноразово зверталися з проханням (та і я подавав депутатське звернення) про встановлення камер відеоспостереження, проте так нічого й не добилися. Правоохоронці розслідують кримінальне провадження за фактом знищення меморіальних дощок. Тож маю надію, що в Полтаві врешті-решт припиняться акти вандалізму, мені абсолютно незрозумілі. Бо воювати з меморіальними дошками, вважаю, — зовсім недостойне заняття».
За словами Вадима Ямщикова, усі меморіальні дошки, встановлення яких він організував, з’явилися завдяки небайдужим полтавцям, для яких дуже важливо, аби наше місто віддало шану героям, котрі віддали найдорожче — життя, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України. Таким чином, пам’ятні таблиці встановлюють тим, кому хочуть самі містяни, а не по-лтавська влада. За народні гроші, зазначив Вадим Ямщиков, їх встановлюватимуть і надалі.
А тим часом під «постом» Вадима про відновлення меморіальних дощок на його сторінці у «Фейсбуці» залишили відгук багато відомих полтавців. «Це святе діло!» — зауважив Андрій Баранов. «Низький уклін, дорогі наші хлопці! А вандалів рано чи пізно наздожене кара», — висловив сподівання Микола Кульчинський. «Нехай мерзота не святкує. Ми їй на поталу пам’яті про загиблих не віддамо», — прокоментував Володимир Лазарєв. «Цікаво, чим займається СБУ, коли тут діє антидержавна організація?» — запитує Дмитро Пужай.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Додати новий коментар