«Невтомні бабусі», які плели маскувальні сітки, під час карантину переключилися на пошиття захисних масок

Волонтери з ГО «Агенція сталого розвитку» Наталія Костіна та Зоя Воронянська передали захисні маски, пошиті «невтомними бабусями», для бійців,  які нещодавно повернулися з передової.
 
Тепер у захисних масках від полтавських «невтомних бабусь» і бійці 25-ї окремої  повітряно-десантної бригади, яка дислокується у Станиці Луганській.
 

За три роки існування волонтерського загону «Невтомні бабусі», що є структурним підрозділом ГО «Агенція сталого розвитку», поважні люди віком від 60 років, які входять до його складу, сплели 7,5 кілометра маскувальних сіток для фронту. А скільки іще виготовили й передали нашим бійцям подушок, килимків, білизни, оберегів тощо, годі й порахувати. Збиралися разом активні пенсіонери в кімнаті бібліотеки-філіалу № 7, що в мікрорайоні Половки. Та нині, у період карантину, введеного з метою недопущення поширення коронавірусу, це стало неможливим.

— Спершу ми навіть розгубилися, адже за ці три роки настільки здружилися, весь час працюючи разом, — зізнається одна з полтавських «невтомних бабусь» — Мирослава Плешкова. — А тоді очільниці ГО «Агенція сталого розвитку» Наталії Костіній, котра добре знає проблеми у військових частинах, які перебувають на фронті, і в лікувальних закладах, прийшла в голову ідея шити захисні маски вдома. Вона й запропонувала пошити пробну партію. І все вдалося! Бачте, у нашому волонтерському центрі лишилося багато невикористаного краму: коли ми шили білизну для бійців, нам вдалося налагодити стосунки з менеджментом київської фабрики «Ярослав». У результаті звідти постійно підкидали такий потрібний для нас матеріал. І коли ми вирішили шити захисні маски, то чимдуж збіглися до бібліотеки й перебрали залишки цієї тканини. А тоді спакували її в торбини й порозбирали по домівках. І відтоді кожен почав працювати вдома. Наші маски на зав’язках, а тому добре фіксуються на голові, через що й користуються попитом. До того ж вони багаторазові, бо пошиті з натуральної тканини, а отже, їх можна прати й прасувати.

У цьому проекті задіяні 8 волонтерок поважного віку, які мають власні швейні машинки. Найбільшою ударницею, за словами Мирослави Плешкової, є пані Анна Нелаєва, якій невдовзі виповниться 80 років. Причому вона у волонтерській групі іще й не найстарша. На сьогодні «невтомні бабусі» пошили вже дві тисячі захисних масок, а може, й більше. Волонтери з ГО «Агенція сталого розвитку» Наталія Костіна, Зоя Воронянська, Ірина й Олексій Іванови, котрі розвозять засоби індивідуального захисту адресатам, уже двічі передали їх лікарям 1-ї міської клінічної лікарні, а також ортопедам-травматологам казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. 

«Медики гідно оцінили роботу наших «невтомних бабусь». Вони стверджують, що їхні маски найкращі за якістю й до того ж зручні в експлуатації», — зазначає Наталія Костіна. За її словами, захисні маски разом з іншою гуманітарною допомогою передали «Новою поштою» й бійцям 30-ї, 57-ї, 25-ї, 92-ї, 54-ї, 72-ї бригад, які перебувають в епіцентрі збройного протистояння і де несуть нелегку службу й багато полтавців, а також воякам із 81-ї бригади, які нещодавно повернулися з передової.

«Отак продовжуємо підтримувати наших воїнів на фронті і в тилу, а також медпрацівників, котрі також опинилися на передньому краї боротьби, щоправда, з коронавірусом, — резюмує Наталія Костіна. — Модель маски увесь час удосконалюємо. Заявки на нові партії масок постійно надходять і далі».

Ганна ЯРОШЕНКО

«Вечірня Полтава»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 34 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Clyuml.

order calcitriol online cheap <a href="https://rocaltrtn.com/">calcitriol 0.25 mg pills</a> calcitriol 0.25 mg oral