У Полтаві розробляють додаток, який дасть змогу роботодавцям міста майже миттєво формувати довідки-перепустки для проїзду в міському транспорті для своїх співробітників. Цей додаток також допоможе ідентифікувати жителів міста під час перевірки право-охоронцями. Крім того, у місті почали роботу із забезпечення соціально незахищених категорій необхідними продуктами.
Кабінет Міністрів України посилив карантинні заходи на території всієї держави. Відтак із понеділка, 6 квітня, заборонено без потреби виходити на вулиці, пересуватися містом групами понад 2 особи та відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони. Змінилися й правила користування громадським транспортом — скористатися послугами з перевезення по місту відтепер можуть лише ті люди, чия робота є критично важливою для забезпечення функціонування міста: медики, правоохоронці, комунальники, військові, працівники закладів торгівлі та фінансових установ. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота наголосив, що міська влада намагається зробити життя полтавців в умовах карантину максимально комфортним.
— Нові обмеження щодо проїзду ставлять багато питань перед працівниками означених урядом підприємств, особливо перед керівниками та міською владою. Виникла термінова потреба максимально спростити процедуру, тож я запропонував розробити додаток — «онлайн»-сервіс, який дасть змогу роботодавцю не збирати списків і не ганяти з ними по всьому місту для видачі і затвердження довідок-перепусток, а зробити це, не виходячи з кабінету. Цей сервіс уже незабаром буде доступний на сайті міської ради. Там керівник зможе в кілька кроків зареєструвати своє підприємство, внести до бази всіх своїх співробітників і відразу роздрукувати перепустку. Кожній перепустці присвоюється унікальний QR-код. Департаменту економіки й інвестицій виконкому міської ради залишається лише перевірити, чи відповідає діяльність підприємства тому переліку, який визначив Кабінет Міністрів, — і людина одразу може користуватися перепусткою. Поліцейський чи контролер може звичайним смартфоном відсканувати QR-код і перевірити, чи є в людини право на користування громадським транспортом, — зазначив Олександр Шамота.
За словами секретаря міської ради, цей «онлайн»-сервіс дасть змогу зекономити велику кількість часу для полтавців. Паралельно, говорить, місто активно турбується про пенсіонерів, матерів-одиначок та інших найбільш соціально незахищених сьогодні полтавців.
— Нинішні обмеження можуть врятувати людям життя. Але це не означає, що вони на 100% зручні, особливо для тих, хто втратив можливість самостійно скуповуватися в магазинах. Відтак я звернувся до Товариства Червоного Хреста Полтавської області, зокрема до його керівниці Ірини Плюсніної, аби заснувати спільну доброчинну ініціативу «Допоможемо разом». Наша команда кілька діб розробляла лист та телефонувала на всі соціально орієнтовані підприємства, які працюють у місті й області. Сьогодні ми вже маємо перші надходження до новоствореного фонду, невдовзі очікуємо на поставку великої партії продуктових наборів. Це дасть змогу забезпечити соціально незахищені групи населення всім необхідним під час карантину. Ми відкинули політичні амбіції, партійні прапори, об’єднали навколо ініціативи всіх небайдужих незалежно від поглядів, ідеологій, переконань. Сподіваюся, зараз у нас все вийде. Шукатимемо також волонтерів, які згодні допомогти фізично — розвозити продуктові набори за адресами та передавати їх людям, — наголосив Олександр Шамота.
Секретар Полтавської міської ради констатував, що місту вдалося досягти максимальної консолідації в боротьбі проти нового коронавірусу. Відтак він зазначає, що багато залежить від свідомості жителів Полтави, адже дотримання умов карантину, правил безпеки і профілактики дасть змогу пройти цей нелегкий період без помітних збитків для життя і здоров’я полтавців. Олександр Шамота закликає максимально обмежити соціальні контакти і за можливості якомога більше часу проводити вдома.
Додати новий коментар